YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2019 14:20   Güncelleme : 08-03-2019 14:20

ETİ KROM KADIN KULÜBÜ KURULDU

ETİ KROM KADIN KULÜBÜ KURULDU

Evren DEMİRDAŞ / Yılmaden Holding’in Elazığ’da işlettiği Eti Krom A.Ş’nin kadın çalışanları, anlamlı sosyal bir inisiyatife imza atarak Eti Krom Kadın Kulübü'nü kurdu.

Kadınlara ve genç nesillere örnek olmak, Elazığ’ın gelişimine katkıda bulunmak, Eti Krom A.Ş’nin sosyal sorumluluk projelerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacı ile kurulan kulüp, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde faaliyetlerine başladı.

İlk proje olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Beyyurdu Engelsiz Yaşama Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi kadınları ile Park Dedeman Otel’de bir araya gelen kulüp üyeleri, bir moral etkinliği düzenlendi. Eti Krom Kadınlar Kulübü gönüllüleri, bu tür organizasyonların düzenli tekrarlanacağını, Elazığ bölgesinin en etkin sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflediklerini belirtti.

 

‘BU DERNEĞİN MEYVELERİNİ ZAMANLA ALACAĞIZ’

 

Eti Krom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Boryalı, derneğin 30 üyesi olduğunu belirterek, ”Eti Krom Anonim Şirketi olarak Elazığ’da bazı projeler yapmak istedik, yaklaşık 3 ay kadar bunun üzerinde çalıştık. Eti Krom olarak Elazığ’a dokunmak istiyoruz ve bunların manevi hazzını yaşamak istiyoruz. Her zaman her yere ulaşmayacağımız için dedik ki bir de ETİ Krom Kadınlar Kulübü'nü kuralım ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla startı verdik. Kulübümüzle ilgili yaklaşık bir aydır çalışmalarımızı yapıyoruz. Biz şunu diyoruz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk verdi. Henüz Avrupa’da İsveç de dâhil seçme ve seçilme hakları yoktu. Fakat bugün sürece baktığımız zaman onların kadınlara daha önem veren bir toplum olduğunu görüyoruz. Kulübü kurmamızdaki amaç kısa vadede öncelikle kadınlarımızın değerli olduğunu ve bir işe ellerini attıkları zaman erkeklerden daha başarılı olacaklarını gösterebilmek. Bir de Eti Krom’da 800 kişi çalışıyor, yaklaşık yüzde 10’u kadın. Doğal olarak bu kadınların bu kadar erkeğin arasında çalışmasının zorluklarını da biliyoruz. Ama biz bu zorlukları onlara hissettirmemeye çalışıyoruz. Böyle bir kulüp kurarak da onlara başka alanlara hizmet etme olanağı sunduk. Umarım bir yıl içerisinde bunun meyvelerini alacağız" diye konuştu.