Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 23-12-2015 14:00   Güncelleme : 23-12-2015 14:00

AHMET KABAKLI LİSESİNDE KANDİLİ PROGRAMI

Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesinde alemlere rahmet yüce peygamberimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlit Kandili nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklere Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet BAĞLITAŞ, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Feyzi GÜRTÜRK, Vedat DEMİRAL, Şube Müdürleri Ferhat EMRE, Fatih KÖMÜRLÜ, Belediye başkan yardımcıları Masar AYAS ve Mahmut VAROL ile TKDK İl Koordinatörü Turan KARAHAN, birçok kurum yöneticisi, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

AHMET KABAKLI LİSESİNDE KANDİLİ PROGRAMI

Okul müdürü Süphi DÖNER, amaçlarının Hz. Peygamberin daha iyi anlaşılması, peygamber sevgisinin aşılanması, onun yol göstericiliğinin öğrencilerimizce daha iyi bilinmesini amaçladıklarını belirtti. Gelen misafirlerin katılımlarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek mevlit kandilinin dünyadaki  ve özellikle İslam coğrafyasındaki kan ve göz yaşının dinmesine vesile olmasını diledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet BAĞLITAŞ katılımcıların mevlit kandilini tebrik ederek bu etkinliklerden duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.  “Peygamberimizin hayatının iyi okunarak anlaşılmasını ve bu yüce insanın örnek alınmasına vurgu yaptı. Geleceğimizin teminatı olan gençlere/öğrencilere daha çok çalışmalarını ve ülkenin geleceğinde etkin olmalarını ve onlara duyduğu güveni ifade ederek başarılar diledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut VAROL , bugün dünyanın özellikle İslam coğrafyasının içerisinde bulunduğu durumun Hz. Peygamberin daha iyi analiz edilmesi ihtiyacını ortaya çıkardığını belirtti. Bunun da gençlere  daha fazla gayret ve sorumluluk yüklediğini belirtti. Programda emeği geçenlere teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.

Etkinlikte,

-Kutsal emanetlerden oluşan fotoğraf sergisi ile Şeyhü’l Muharririn Ahmet Kabaklı anısına düzenlenen okuma salonu açılışı yapıldı.

 -Konuklara, öğretmenlere, personel,  veli ve öğrencilere gül takdim edildi. Lokum, gül şerbeti, kavurma-pilav ve tatlı ikram edildi.

-Okul pansiyonunda kalan öğrencilere yönelik olarak okul konferans salonunda Vaiz Talip DARTAY tarafından “Peygamber Sevgisi” konulu konferans verildi.

 

-Yine okul pansiyonunda kalan öğrencilere kandil simidi ve meyve suyu ikramı yapılarak program sonlandırıldı.