Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-07-2014 15:12   Güncelleme : 07-07-2014 15:12

Cansuyu’ndan İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız veren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Elazığ’da ihtiyaç sahibi 250 aileye, 250 adet kumanya dağıttı.

Cansuyu’ndan İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Ramazanda yoksula bayram, yetime tebessüm sloganı ile çalışmalarını yürüten Cansuyu Derneği Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Türkiye’de ve Elazığ’da da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cansuyu Derneği Elazığ Temsilcisi Mustafa Kodat, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan'da da Elazığ'daki ihtiyaç sahiplerini unutmadıklarını söyledi.

Bilgi bankalarına kayıtlı muhtaç kişiler ve gönüllü temsilciliklerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine kumanya dağıtımı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kodat, ihtiyaç durumuna göre gelen yeni talepleri de değerlendirdiklerini ifade etti.

Cansuyu Derneği’nin kurulduğu günden bugüne “veren el ile alan el” arasında ki bağ olduğunu belirten Kodat, Türkiye’deki yoksulların yanı sıra, Dünya’nın dört bir tarafına ulaşarak, hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

Bu Ramazan vesilesiyle de yüreğimizde yetimlere yer açalım diyoruz. Bir yetimin aylık ihtiyaçları 90 TL karşılığında karşılanabiliyor. Ayrıca, Ramazan kumanya bedelimiz ise 75 TL dir. Cansuyu derneğinin bu çalışmaları kapsamında, ilimizde de Cansuyu gönüllüleri tarafından tespit edilmiş olan ihtiyaç sahibi 250 aileye 18 kalemden oluşan temel gıda maddelerini ihtiva eden yardım paketi dağıtımı yapılmaktadır. Cansuyu yardımlaşma ve dayanışma derneğine bağışta bulunan bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. “dedi.