HABER
Giriş Tarihi : 18-04-2019 11:02   Güncelleme : 18-04-2019 11:02

ELAZIĞ YARIŞ SEZONU AÇILDI

ELAZIĞ YARIŞ SEZONU AÇILDI

Mehmet KARAKILIÇ/ Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodromu’nun yeni sezonunun resmi açılışı gerçekleştirildi.

Elazığ Yurtbaşı Hipodromu’nda düzenlenen açılışa, Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, TJK Genel Sekreter Sadettin Atığ, ilçe belediye başkanları ve kurum müdürleri katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, yaptığı konuşmada, Elazığ'ın Türkiye’nin 9 şanslı ilinden biri olduğunu belirterek, “Hipodromun olduğu ilimizde bu sezonun ilk yarışını başlattık. İnşallah nasip olursa kazasız, belasız bir şekilde 39 tane yarışı Elazığ'da haftada bir yarış olacak şekilde gerçekleştireceğiz. Tabi ki hipodromla birlikte, bu yarışlarla birlikte Türkiye’nin her tarafından atçılarımızın buraya geldiği, misafir ağırladığımız ve gerçekten ilimize ciddi manada katma değer sunan bir organizasyondan bahsediyoruz. Ben, yarış sezonunun başta ilimize, bölgemize ve Türkiye ekonomisine hayır ve bereketler getirmesini diliyorum” dedi.

Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreter Sadettin Atığ da, “Elazığ’ın yarış sezonu başlıyor. 39 yarış günü devam edecek. Buraya yurdun her yerinden atlar geliyor. Yarış kaliteleri her sene daha da artmaktadır” ifadelerini kullandı.