YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2019 09:49   Güncelleme : 23-04-2019 09:49

YAPTIĞINIZI ETİK BULUYOR MUSUNUZ?

YAPTIĞINIZI ETİK BULUYOR MUSUNUZ?

***Kamuoyu adına soruyoruz; Güleç, hem İl Gençlik Kolları Başkanı hem de belediye meclisi üyesi. Çopur, İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinin yanında aynı zamanda belediye meclisi üyeliği görevini de yürütüyor. Güleç ve Çopur'un, eski görevlerinden istifa etmeden belediye meclisi üyeliği yapmaları ne kadar etik?

HABERKENT HABER MERKEZİ / AK Parti'den Elazığ Belediyesi Meclis üyelikleri için başvuruda bulunan, yapılan değerlendirme sonucunda listede yer alan ve seçim sonucunda belediye meclis üyeliğini kazanan AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur ile Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Güleç’in eski görevlerinden istifa etmeden partinin gücünü kullanmaya devam etmeleri kafalarda soru işaretlerine neden oluyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mazbatasını alıp göreve başlamasının hemen ardından belediyenin makam aracını kullanmayıp kendi şahsi aracını kullanması, makam araçlarını garaja çektirmesi toplum nezdinde takdirle karşılanırken, diğer taraftan AK Parti’nin İl Kadın Kolları ile İl Gençlik Kolları başkanlarının eski görevlerinden istifa etmeyip, belediye meclisi üyesi seçilmelerine rağmen halen partinin gücünü kullanmaları ise kamuoyunda tepkilere neden oluyor.

NEDEN İKİ GÖREV BİRDEN?

Çopur ve Güleç’in iki görevi aynı anda yürütme konusunda neden direttikleri merak konusu olmaya devam ederken, belediye meclisi üyesi olmalarına rağmen partide ki görevlerinden istifa etmediler. Kamuoyunda; Güleç ve Çopur’un belediye meclis üyesi olarak Elazığ’a en iyi hizmeti verme adına var güçleriyle bu görevlerine odaklanmalarının eski parti görevlerinde istifa etmelerinden geçtiği konuşulurken, her iki kişinin eski görevlerinden istifa etmeden iki görevi birlikte yürütmelerinin sebebinin ‘parti gücünü’ kullanma isteğinden kaynaklandığı konuşuluyor.

Güleç ve Çopur’un parti içi çalışmalara odaklanmalarının belediye meclisi görevini yerine getirmelerinde olumsuzluklara neden olacağı konuşulurken, belediye meclis üyesi olarak görevlerini tam manasıyla yerine getirebilmeleri için eski görevlerinden istifa etmeleri kamuoyunda beklentiler arasında.

Belediye meclis üyeliği görevine talipli olan ve meclis üyesi seçilen Gülersem Çopur ile Uğurcan Güleç’in etik olarak istifa etmeleri kamuoyunun beklentileri arasında. Böylece önümüzdeki çalışma süreci içinde doğabilecek bazı olumsuzluklardan kendilerini de partilerini de korumuş olacaklar.