YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2019 09:45   Güncelleme : 09-05-2019 09:45

ŞERİFOĞULLARI:​ ELAZIĞ'DA DA TOPLANTILAR YAPACAĞIZ

ŞERİFOĞULLARI:​ ELAZIĞ'DA DA TOPLANTILAR YAPACAĞIZ

İrfan ARSLAN / Elazığ’ın yani hamleler yapıp bu yapılacak hamlelerin ardından gelişme ve kalkınmasını sağlamak adına çalışmalarına başlayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hollanda ve Almanya’yı kapsayan yurt dışı gezilerinden son derece olumlu izlenimlerle döndü.

Elazığ’ın yeni hedeflere ulaşması adına Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan ve bazı yöneticiler ile birlikte gerçekleştirdiği bu gezinin karşılığında Elazığ'da da bazı toplantıların yapılmasını planladıklarını belirten Belediye Başkanı Şerifoğulları, geziye ilişkin şu bilgileri verdi: “Hollanda ve Almanya’da hem hemşerilerimiz hem de iş adamlarımız ile birer toplantı yaptık. Bu toplantılarda, ilimizin ekonomik olarak kalkınmasını sağlayacak yeni yatırım alanlarının tanıtımını, sunumunu yaptık ve beklentilerimizi dile getirdik.

İlimizde özellikle jeotermal konusunda elde ettiğimiz sonuçlar bizleri bu alanda yeni projeleri Elazığ'a kazandırma adına hamle yapmaya yönlendirdi. Bu gezimizde Hollanda ve Almanya’da iş adamlarımızı bu alanda yatırım yapmaya davet ettik. Seracılık konusunda önemli bir imkânımız var. Bu imkânın en iyi şekilde değerlendirilmesi hem yatırımcısına hem de Elazığ ekonomisine kazanç sağlayacaktır. İş adamlarımıza bu konuda bilgi sunumunu gerçekleştirdik. İlgili müdürlüğümüz de konuyla ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Burada yaptığımız toplantılara katılan iş adamlarını da ilimize davet ettik.

İlimizde iş adamları ile yapacağımız toplantılar ve alan çalışmalarının ardından inanıyorum ki ilimize yeni bir alanda önemli yatırımlar kazandırmanın ilk adımlarını atmış olacağız. Önümüzdeki süreç içinde Elazığ'da yapılmasını düşündüğümüz toplantılar ile ilgili son hazırlıklarımızı yapacak ve bu konuda kamuoyunu bilgilendireceğiz. Amacımız özellikle seracılık alanında ilimizi yeni bir merkez yaparak bu alandan ekonomik kazanç ve istihdam sağlamak.”