YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2019 12:07   Güncelleme : 11-05-2019 12:07

EĞİTİM BİR-SEN'DEN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Eğitim Bir Sen Elazığ 2 Nolu Şubesi, Anneler Günü'nün bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle programlarını erken tarihte gerçekleştirdi. Programa Fırat Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu'ndaki kadın üyeler ve yakınları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir sen Elazığ 2 Nolu Şube Başkanı Haluk Aras, “Anneler, toplumun temel taşı olan ailenin kurucu, koruyucu, yönlendirici temel unsurudurlar. İlâhî bağlanışın, şefkatle kucaklamanın, var etmek için yok olmayı bile göze alan fedakârlığın canlı temsilcileridir. Onlar verdikleri terbiye ile çocuklarını, çocukları üzerinden bütün bir milleti hayata hazırlarlar. İnsani ve millî değerlerin eğitimine önem veren Eğitim-Bir-Sen olarak, anneliğin ulvi bir makam olduğuna inanıyoruz. Bu inançla, çocukların ve anneleri nezdinde hep çocuk kalan herkesin, onlara karşı görevlerini tam ifa etmelerinin bir inanç ve insanlık sorumluluğu olduğunu hatırlatıyor; tüm annelerimizin ellerinden öpüyor ve onlara hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

Eğitim Bir Sen Elazığ 2 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Sevcan Aytaç Korkmaz ise, “Anneler, varoluş kaynağımızın, sınırsız sevmenin, karşılıksız korumanın canlı anıtları, her birimizin ilk öğretmenidir. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Program daha sonra üyelere verilen çeşitli hediye ve yemekle sona erdi. Haber Merkezi