YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2019 09:51   Güncelleme : 13-05-2019 09:51

DEMİRDAĞ, ALMANYA'DA İKİLİ ANLAŞMALAR İMZALADI

DEMİRDAĞ, ALMANYA'DA İKİLİ ANLAŞMALAR İMZALADI

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Almanya da, MAKAY Projekt Managment GMBH firması, Stutgart Medien Üniversitesi, Köln Applied Science Üniversitesi, Tübingen Valiliği, Ostfildren Belediyesi ve Stutgart Belediyesi'ni ziyaret etti.

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Soner Özgen ve Dış İlişkiler Birimi'nden Doç. Dr. İzzet Taşar ile birlikte Almanya'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Rektör Prof. Dr. Demirdağ, Fırat Üniversitesi'nin tanınırlığını artırmak ve Fırat Üniversitesi mezunlarına ilgili bölgelerde iş olanakları ile Erasmus kapsamında staj olanakları sağlamak amacıyla bu geziyi planladıklarını söyledi.

Prof. Dr. Demirdağ, “Program kapsamında ilk olarak Ostfildren Belediye Başkanı Christof Bolay’ı ziyaret ettik. Burada üniversitemizi tanıtarak, fakülte ve bölümlerimizle ilgili detaylı bilgiler verdik. Bundan sonraki süreçte Fırat Üniversitesi mezunlarının ilgili firmalarda değerlendirilmesi için beklentilerimizi paylaştık. Almanya Stutgart’ta iş adamlarımızla düzenlenen toplantıya katıldık. Stutgart Belediyesi, Üniversitelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ines Isabelle'yi ziyaret ettik. Daha sonra Stutgart Medien Üniversitesi'ni ziyaret ederek, İletişim Fakültesi binasını, dersliklerini ve stüdyolarını gezdik. İşbirliklerinin akademik alanda daha ileriye taşınabilmesi için her iki üniversitede de kontak akademisyenler belirlenmesine karar verildi. Köln Applied Sciences Üniversitesi ile de ikili anlaşma imzalanıp Erasmus + kapsamında öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirmek üzere karara varıldı” dedi. Bülten Haber