YEREL
Giriş Tarihi : 15-05-2019 09:51   Güncelleme : 15-05-2019 09:51

GÜRTÜRK: DEVİR KONUSUNDA SIKINTI YOK

GÜRTÜRK: DEVİR KONUSUNDA SIKINTI YOK

Kapatılan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binalarının bir bölümünün okul ve öğretmenevi ek binası olarak hizmet vermek üzere Milli Eğitim’e devredildiğini anımsatan Gürtürk, "Buradaki kampüsü Milli Eğitim'in almayacağı iddiaları tamamen asılsızdır. Yakın bir zamanda oradaki çalışmalara başlayacağız" dedi.

Eren KAYA / Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Milli Eğitim'e devredilmesi konusunda bir sıkıntı bulunmadığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, gazetemiz HaberKent'e nezaket ziyaretinde bulundu. Müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Gürtürk, gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Feyzi Koç ve Genel Yayın Yönetmeni Efraim Gündem ile bir süre sohbet etti. Ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunan Gürtürk, kapatılan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binalarının bir bölümünün okul ve öğretmenevi ek binası olarak hizmet vermek üzere Milli Eğitim’e devredildiğini anımsatarak, "Hastanenin Milli Eğitim'e devredilmesi konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Buradaki kampüsü Milli Eğitim'in almayacağı iddiaları tamamen asılsızdır. Devirle ilgili süreç devam ediyor. Yakın bir zamanda oradaki çalışmalara başlayacağız" dedi.

'Protokolle Milli Eğitim'e devredildi'

Gürtürk, "Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile birlikte kapatılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi binalarının önemli bir bölümü, yapılan protokolle Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Elazığ'da tam gün eğitime geçiş çalışmaları kapsamında çalışmaların yoğunlaştığı bir süreçte yapılan devirle bu binaların önemli bir bölümünü, anaokulu, ortaokul ve liseye dönüştürülmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verilecek. Bu alanda önemli bir çalışmamız oldu. Bu çalışmamıza milletvekillerimiz, Valimiz başta olmak üzere hemen her kesimden destek geldi. Basınımız da bu alanda bize katkı sağladı. Gazeteniz de bu konuda bir haber yaptı. Sonuçta bu düşüncemiz gerçekleşti. Emeği olanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'Bölgenin durma noktasına gelen ticari hayatı canlanacak'

Gürtürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu binanın odaları sınıfa dönüştürülmeye son derece müsait. Bina olarak da okul olmaya müsait. Bu binada gerekli değişim ve dönüşüm çalışmalarını yaparak buradaki binalarda toplam 220 adet derslik oluşturmayı planlıyoruz. Böylece ilimizde tam gün eğitime geçilmesini sağlamak adına çok büyük bir adım atmış olacağız. Gerekli protokollerin imzalanmasının ardından buradaki çalışmalara başlayacak ve 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına bu derslikleri yetiştirmiş olacağız.

Bu bölgede bir eğitim kampüsü oluşturmayı planlıyoruz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise yapımı konusunda atacağımız adımların yanında bu bölgede yer alan ve tek kişilik odaları bulunan bir binayı da 90 yataklı öğretmenevi ek binası olarak düzenleyeceğiz. Böylece bu alanda yeni bir binamız olacak. Bölgenin durma noktasına gelen ticari hayatını da bu hamlemiz ile canlandırmış olacağız."