YEREL
Giriş Tarihi : 15-05-2019 10:01   Güncelleme : 15-05-2019 10:01

İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI

İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI

Yasemin GÖĞDEMİR / Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, üç ayda bir yaptığı ilçe ziyaretlerine Ağın ve Keban ilçeleriyle başladı.

İl Müdür Yardımcısı Vedat Ergün ve şube müdürleri ile birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren İl Müdürü Karahan, Ağın Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu ve Belediye Başkanı Ali Uslu’yu makamında ziyaret ettikten sonra İlçe Müdürlüğüne geçerek İlçe Müdürü Türker Otlu’dan brifing aldı.

Ağın’dan sonra Keban ilçesine geçen ve personel ile görüşen Karahan, İlçe Müdürü Ziyaddin Seçkin ile birlikte “Dutlar Ekonomiye Kazandırılıyor” sloganıyla başlatılan file dağıtım programına katıldı.

Proje ile heba olan dutların üreticinin cebine kazanç olarak gireceğini belirten İl Müdürü Karahan; "Dut, çiftçilerimizin en fazla para kazacağı sektör. Dutu tarla sınırlarından, dere kenarlarından çıkarıp modern bahçelerde üretimini sağlayıp, buradan da ciddi kazançlar hedefleyebiliriz. Çiftçimizin ürettiği dutlar, dağıtılan fileler sayesinde zarara uğramadan, aile ekonomisine katkı sağlayarak üreticinin yüzünü güldürecektir" ifadelerini kullandı.

İlçe Müdürü Seçkin ise, Bakanlık desteğiyle yürütülen proje kapsamında 165 çiftçiye file dağıtımı yapacaklarını söyledi. Keban'ın dut üretimi ve yan ürünleri ile meşhur bir ilçe olduğunu söyleyen Seçkin, "Dutların yere düşüp, çöp olmaması için Kaymakamlık ile il ve ilçe müdürlükleri olarak, Bakanlığımızın da yüzde 70 hibesi ile bu projeyi uygulamaya karar verdik. Bugün dağıtacağımız filelerle 52 ton dutu çöp olmaktan kurtararak ilçe ekonomisine katkı sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Program üreticilere file dağıtımı ile sona erdi.