HABER
Giriş Tarihi : 15-05-2019 10:05   Güncelleme : 15-05-2019 10:05

ELAZIĞSPOR İÇİN SAHA ARANIYOR

ELAZIĞSPOR İÇİN SAHA ARANIYOR

Gençlik Spor İl Müdürü Döner, Fırat Üniversitesi Çim Sahası ve Gençlik Merkezi Sentetik Saha'nın 2. Lig maçları için uygun olmadığını belirterek, saha arayışında olduklarını kaydetti.

Eren KAYA / Gençlik Spor İl Müdürü Suphi Döner, Fırat Üniversitesi Çim Sahası ve Gençlik Merkezi Sentetik Saha'nın 2. Lig maçları için uygun olmadığını söyledi.

Yeni stadyum çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Gençlik Spor İl Müdürü Döner, gelecek sezon TFF 2. Lig’de mücadele edecek Elazığspor’un maçlarını oynayacağı saha konusunda alternatifleri arttırdıklarını söyledi.

Gençlik Merkezi Sahası için TFF'ye yaptıkları yazılı başvuru sonunda Elazığ’a gelen heyetin incelemeler yaptığını ancak 2. Lig standartlarına uygun olmadığı için buradan vazgeçtiklerini belirten Döner, Fırat Üniversitesi Çim Sahası için de Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’la görüştüklerini ancak bu sahanın da 2. Lig standartlarına dönüşmesinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Döner şunları söyledi: “Fırat Üniversitesi Çim Sahası için Rektör beyle görüştüm. Ben de arkadaşlara baktırdım, mekân ve çevre düzeni mümkün değil. Orada yapılacak bina için müştemilatın çok büyük olması gerekiyor. Soyunma odaları, kondisyon odaları, basın odalarının olması için müştemilatın çok olması gerekiyor. Ama yetersiz kalıyor. Oraya bina konuşlanmıyor. Biz alternatifleri artırıyoruz. İnşallah gelecek hafta sonuna kadar somutlaştırırız. Arkadaşlarımız maliyetleri de araştırıyor. İnşallah gelecek hafta sonuna kadar her şey netleşecek yer konusunda."