YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2019 09:53   Güncelleme : 16-05-2019 09:53

YAZIKONAK BELEDİYESİ'NDE BANYONUN NE İŞİ VAR?

YAZIKONAK BELEDİYESİ'NDE BANYONUN NE İŞİ VAR?

Evren DEMİRDAŞ / Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından ilçe yöneticileri, meclis üyelerine iftar yemeği verildi.

Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda düzenlenen iftar yemeğine Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı da katıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Yazıkonak Belediyesi’yle ilgili iddialarda bulundu. Hacıbekiroğlu, ”Diyarbakır’da gördük, kayyum belediye başkanı belediyeye İtalyan tipi sağlık havuzu (jakuzi) yaptırmasıyla gündeme gelmişti. Aynı durum bizim Yazıkonak Belediye Başkanımızın makam odasının arkasında da söz konusu" dedi.

‘SEÇİM TEKRARI KARARI TOPLUMUN VİCDANINI YARALADI’

İstanbul BŞB Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını siyasi bir karar olarak değerlendiren SP’li Hacıbekiroğlu, ”Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor biliyorsunuz 31 Mart mahalli idareler seçimini yaptık. Ufak tefek itirazlar oldu bazı görevden uzaklaştırmalar oldu ama en önemlisi 16 milyon nüfuslu İstanbul seçiminin iptali Türkiye’de açısından hem ekonomik olarak hem sosyal olarak hoş olmayan bir hadise oldu. 23 Haziran’da tekrardan seçimlerin yenilenmesi kararı alan Yüksek Seçim Kurulu siyasi bir karar verdi. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını geri aldı. Biz Saadet Partisi olarak bu siyasi kararı doğru bulmuyoruz. Kaldı ki şöyle bir durum var; ilçe belediyelerinin seçimi iptal edilmedi, encümenlerin iptal edilmedi, muhtarların edilmedi sadece büyükşehir belediye başkanının seçimi iptal edildi. Bu karar milletimiz ve ülkemiz açısından iyi bir karar olmadı. Ama gene de Cenabı-ı haktan aziz mübarek günde dua ediyorum hayırlısını tecelli etsin. Kamuoyu Saadet Partisi’nin de İstanbul’a aday çıkartıp çıkartmayacağını merakla bekliyordu. Biliyorsunuz Saadet Partisi ilkeleri dikkate alarak yüksek değerler uğruna siyaset yapan bir partidir. Biz 31 Mart’ta olduğu gibi 23 Haziran seçimlerinde Necdet Gökçen ile İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine gireceğiz ve bütün gücümüzle bu seçimlere asılacağız. İnşallah seçmen bu seçimde tercihini bizden yana kullanacak diye umut ediyoruz. Seçimlerin neticesinin de şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Ancak bu seçim tekrarı kararı toplumun vicdanını yaraladığını bir kez daha altını çizerek vurgulamak istiyorum."

‘618 MİLYON LİRA BORÇLANACAK KADAR BU MEMLEKETE NE YAPTIN?’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın geçtiğimiz günlerde belediyenin borcunun açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulunan ve 618 milyonluk borcun nasıl yapıldığını soran Hacıbekiroğlu, ”Elazığ tarihi bir şok yaşıyor. Elazığ Belediyesi 618 milyon borç ile devralındı. Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları kusura bakmasın ama bu borcu kamuoyu kabul etmediği gibi ben de kabul etmiyorum. Bu borcun 618 milyondan daha fazla olduğunu biliyorum ve vatandaş da böyle kabul ediyor. Ama Mücahit Yanılmaz’a da sormak lazım. 618 milyon lira borçlanacak kadar bu memlekete ne yaptın? Hangi hizmetleri yaptın ki bu belediyeyi bu kadar borca soktun? Tabi Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Türkiye genelindeki belediyelerinin durumu aynı" diye konuştu.

‘BAŞKANIMIZ SEMBOLİK BİR ALTIN YAPTIRSIN BELEDİYENİN ÖNÜNE ASSIN'

Yazıkonak Belediyesi’ne bırakılan borçlara da değinen Hacıbekiroğlu, ”Biliyorsunuz bu dönem Yazıkonak Belediyesi'ni Saadet Partimizin adayı Hatif Çadırcı kazandı. Yazıkonak Belediyesi’nde de Ak Partili eski belediye başkanı 10 milyon 400 bin lira civarında bir borç bırakmış. 465 bin liralık giysi, 145 bin lira yemek ve kuyumculardan 65 bin lira civarında belediyeye borç faturası gelmiş. Ben Sayın Başkanıma söylüyorum, sembolik büyük bir altın yaptırsın belediyenin kapısına assın bunu tüm Elazığlılar da görsün. Diyarbakır’da gördük kayyum belediye başkanı belediyeye İtalyan tipi sağlık havuzu (jakuzi) yaptırmasıyla gündeme gelmişti. Aynı durum Yazıkonak Belediye Başkanımızın makam odasının arkasında da söz konusu. Kul hakkını bilmeyen, yetim hakkını bilmeyen, insanlara saygısı olmayan bir yönetim akıbeti ancak bu kadar olur. Belediyelerde hangi taşı kaldırıyorsan altında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin derdi çıkıyor. Allah bu milleti kısmen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel yönetimlerinden kurtardı inşallah bu seçim onların siyasi sonu olur" ifadelerini kullandı.