YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2019 09:55   Güncelleme : 16-05-2019 09:55

ERDEM: ŞEHİT GAZETECİ HASAN TAHSİN’İ UNUTMADIK!

ERDEM: ŞEHİT GAZETECİ HASAN TAHSİN’İ UNUTMADIK!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, milli mücadelenin sembol ismi, gazeteci Hasan Tahsin'in şehit edilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

FHGC Başkanı Erdem, Türk milletinin bağımsızlığına ve vatan toprağına olan bağlılığının, bu uğurda canını hiçe sayacak kahramanların her zaman çıkacağını bizlere gösteren gazeteci Hasan Tahsin'in şehit edilişinin 100. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Erdem, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Bugün 15 Mayıs 1919; Vatan toprağı güzel İzmir'in Yunanlılar tarafından işgal edildiği ve gazeteci Hasan Tahsin Bey'in 'Olamaz, böyle ellerini sallaya sallaya giremezler' deyip düşmana ilk kurşunu sıkarak şehit edildiği günün 100. yıl dönümüdür. Allah, milletimize böyle kara günleri bir daha göstermesin.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti olarak şehit Gazeteci Hasan Tahsin Bey'i ve vatanımız uğruna kendini feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı ve kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyoruz. Bu acı ve karanlık günlerin unutulmaması dileğiyle.”