HABER
Giriş Tarihi : 17-05-2019 09:48   Güncelleme : 17-05-2019 09:48

ŞAMPİYONA COŞKULU KUTLAMA

ŞAMPİYONA COŞKULU KUTLAMA

2018-2019 sezonunu çifte kupayla kapatarak adını Kadınlar Süper Ligi’ne yazdıran Elazığ İl Özel İdare, şampiyonluk coşkusunu taraftarlarıyla kutladı.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Elazığ İl Özel İdaresi, şampiyonluğu taraftarlarıyla coşkulu bir şekilde kutladı.

2018-2019 sezonunu çifte kupayla kapatarak adını Kadınlar Süper Ligi’ne yazdıran Elazığ İl Özel İdare, şampiyonluk coşkusunu taraftarlarıyla kutladı. İl Özel İdare Spor Kompleksi’nde düzenlenen kutlama programına Vali Vekili Mustafa Gül, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, spor taban birliklerinin temsilcileri, yönetim, teknik heyet, sporcular ve taraftarlar katıldı.

Mehteran ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan programda altyapı antrenörü Fatih Bozkurt ile Amerikalı oyuncu Lauren Ervin’in Elazığ çiftetellisi şovu izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Sabuncu: Bu takım Elazığlıların takımı

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, yaptığı konuşmada, 5 yıllık bir serüvenin ardından hedeflerinin zirvesine ulaştıklarını belirterek, “Bu ligde bir basketbol takımının alabileceği her iki kupayı da hem federasyon hem de şampiyonluk kupasını alarak ilimizi Süper Lig'de temsil edecek şekilde çıkardı. Bu organizasyonda bizlere destek veren Valimize, milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Elazığ protokolünün tüm değerlerine ve bizleri hiç yalnız bırakmayan taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok şükür Allah bu başarıyı bizlere nasip etti. Elazığ’ımızın takımı kurumsal bir takım değil, bordo-beyaz bir takım. Tüm Elazığlıların takımı ve basketbolda en üst seviyede şehrimizi temsil edecek. Bu takımı tüm destekleriyle buraya kadar getiren büyük seyircimize çok teşekkür ediyorum. Elazığ bunu hak ediyor. Elazığ futbol takımı adına şanssız bir lig geçirdik ama finalimiz güzel oldu. Elazığ’ımızı Süper Lig'e taşıyarak Elazığ’a hediye ettik” dedi.

Şerifoğulları: Çifte mutluluk yaşadık

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, "Elazığ İl Özel İdare Bayan Basketbol Takımı bir başarı hikayesidir. Bu başarı hikayesinin başlangıcına şahit olduk. İlk etapta bu takım kurulduğunda iddiası olmayan, taraftarı olmayan sadece Elazığlı sporculardan oluşan bir takımken, beşinci senesinde çifte kupayla bizlere mutluluğu yaşattı. Bu mutluluğu bizlere yaşatan başta Valimiz olmak üzere genel sekreterimiz, yöneticiler ve sporcu kardeşlerimize her birine ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum. Sporseverlere sezon boyunca bizleri yalnız bırakmadığından dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Elazığ Belediyesi Başkanı olarak İl Özel İdaresi Bayan Basketbol takımının yanında olacağımızı ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gül'den kutlama

Vali Vekili Mustafa Gül de, “Bu başarı 5 yıllık bir emeğin ürünüdür. Başta genel sekreterimize, bir önceki genel sekreterimize ve takımımıza bu başarıyı Elazığ’a getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu masanın bu tarafındaki başarı. Bir de masanın öbür tarafındaki başarı da önemli. Elazığlı hemşerilerimizin başarısı da var. Onların da destekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, teknik heyet ve sporcular tek tek sahneye çağrıldı. Kaptanlardan Nihan Demirkol Federasyon Kupası ile Aslı Sevinç ise Play-Off Şampiyonluğu Kupası'yla sahneye gelerek havaya kaldırdı.