YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2019 10:14   Güncelleme : 17-05-2019 10:14

MEYDAN EMEKLİLERİN VAZGEÇİLMEZİ!

MEYDAN EMEKLİLERİN VAZGEÇİLMEZİ!

İzzet TUMAY / Berivan KURT - Elazığ Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulduktan sonra büyük rağbet gören, özellikle Ramazan ayı ile birlikte zaman geçirmek için en çok tercih edilen bölgelerin başında gelen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı yaşlılar için sohbet, gençler için internet ve dinlenme mekânı haline geldi.

Meydan her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayı boyunca da insanların vazgeçilmezi olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Ramazan ayı ile birlikte zaman geçirmek için vatandaşların uğrak yerlerinin başında gelen Elazığ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda renkli görüntüler yaşanıyor.

Genelde yaşlı vatandaşların rağbet gösterdiği meydana, Ramazan ayında gençlerin de ilgisi artıyor. Meydanda; banklarda oturan vatandaşların yanı sıra, çimlerde uzanan ve hatta uyuyan insanları da görmek mümkün. Kimi vatandaşların çimenlerin üzerinde uyuduğu, kimilerinin banklarda sere serpe uzandığı görülürken, bazı vatandaşlar ise orucun verdiği etkiyle meydanda bulunan havuzlardan su alarak ellerini yüzlerini yıkadıkları dikkatlerden kaçmıyor.