YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2019 09:49   Güncelleme : 20-05-2019 09:49

GÜVENİLİR GIDA İÇİN DENETİMLER DEVAM EDİYOR

GÜVENİLİR GIDA İÇİN DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Ramazan ayında vatandaşların sağlıklı ürünlere ulaşmasının sağlanması amacıyla tarım ve orman müdürlüğü denetimlerini sürdürüyor.

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla rutin olarak devam eden gıda denetimlerini Ramazan ayında da sürdürmeye devam ediyor. Gazi Caddesi'nde bulunan işletmelerin denetimlerine İl Müdürü Turan Karahan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal Çetinkaya ve teknik personel katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Karahan, “Ekiplerimiz düzenli olarak hem perakende hem de imalathanelerde denetimlerini gerçekleştirmektedir. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri, şekerleme, ekmek ve pide üretimi yapan ve bu ürünleri piyasaya arz eden satış noktaların denetimleri daha da önem arz etmektedir. Denetimler esnasında işletme sahipleri ve personele hijyen konusunda bilgilendirme yapılıyor. Ramazan ayı boyunca 5996 sayılı Kanunu kapsamında denetim ve kontroller gece gündüz hız kesmeden devam edecek. Mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların yapılacaktır” dedi. Haber Merkezi