YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2019 18:05   Güncelleme : 10-06-2019 18:05

PİRİNÇCİ’DEN ÇEVRE KORUMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ AÇIKLAMASI

PİRİNÇCİ’DEN  ÇEVRE KORUMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ AÇIKLAMASI

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası Etkinlikleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Pirinçci, ‘’Ülkemizde her yıl 5-11 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Çevre Koruma Haftası etkinlikleri, İlimizde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce çeşitli organizasyonlar ile kutlanmaya devam edilmektedir. Bu etkinlikler kapsamında vatandaşlarımıza doğa ve çevre bilincini aşılamaya gayret gösterdiğimiz gibi, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve yaşanabilir bir çevre oluşturabilme adına da çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla Bakanlığımız tarafından yürütülen “Sıfır Atık” projesinde önemli bir mesafe kat edilmiştir.

Yine önemli konulardan olan plastik poşetlerin kullanımını azaltmak ve sonrasında önüne geçebilmek adına da çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

“Çevre Koruma Haftası” aslında bizim için duyarlılığımızın arttığı bilinçli bir dönem anlamı taşımaktadır. Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da yine aynı hassasiyet ile hareket ederek özellikle de Elazığ Belediye Başkanlığı ile müşterek çalışarak bir dizi faaliyetler gerçekleştirmeyi planladık.

Bu doğrultuda 11 Haziran Salı günü saat 10.00’da Demokrasi Meydanı ve Karayolları kavşağı arasındaki güzergâhta tüm personelimizin de katılacağı çevre temizliği etkinliği, saat: 11.00 da öğretmen evi önünde konu ile ilgili basın açıklaması yapılacaktır.

“Yarınlarımız İçin Bilinçli İnsan Temiz Çevre”  sloganıyla gerçekleştirileceğimiz etkinlikte bu güzergahta bulunan çevreyi kirleten atıkları toplayarak çevre duyarlılığı konusundaki hassasiyetimizi şehrimize aktarmak istiyoruz. İlerleyen günlerde içerisinde yine plastik poşetin insan ve çevre sağlığına olan zararını da anlatan broşürler ile birlikte 4.000 adet bez torbanın dağıtımı yapılacaktır.

Bu vesile ile güzel şehrimiz Elazığ ve içinde yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm ülkemizin Çevre Koruma Haftası’nı kutluyorum’’ dedi.