YEREL
Giriş Tarihi : 12-06-2019 09:59   Güncelleme : 12-06-2019 09:59

MİLLİ SERVET HEBA MI OLACAK?

MİLLİ SERVET HEBA MI OLACAK?

- 2018 yılının sonuna doğru EBUAŞ bünyesinde alınan ve sefere konulan 52 adet yeni otobüsün toplu taşıma hizmetine başlaması ile garaja çekilen otobüslerin akıbeti bilinmiyor.

- Özellikle üniversiteye yapılan seferlerin yetersiz olduğunu belirten üniversite öğrencileri, günün belirli saatlerinde ek sefer taleplerinin olumsuz karşılandığını dile getiriyorlar.

- Doğukent’teki garajda kaderlerine terk edilen bu otobüsler ek seferlerde kullanılamaz mı?

İrfan ARSLAN /Elazığ Belediyesi tarafından satın alınan ve Doğukent’te yapılan garajda kaderlerine terk edilen özel halk otobüslerinin akıbetinin ne olacağı merak edilmeye başlandı. 2018 yılının sonuna doğru Elazığ Belediyesi bünyesinde hizmet veren EBUAŞ tarafından alınan ve hizmete sunulan 52 adet otobüsün ardından Doğukent’teki garaja çekilen otobüslerin, Elazığ Belediyesi tarafından satın alınmasına ve ödemelerinin bir bölümünün yapılmasına karşılık, ödemesi yapılmadığı belirtilen paralarının 12.5 milyon TL olduğu ve hak sahiplerinin konuyu yargıya taşıdıkları belirtildi.

Elazığ’da toplu taşımanın rahatlaması adına yapılan bu hamleye karşılık özellikle üniversite öğrencilerinin günün belirli saatlerinde büyük sıkıntı yaşadıkları, bu sıkıntının giderilmesine yönelik yaptıkları başvuruların da sonuçsuz kaldığı belirtiliyor. Üniversite öğrencileri özel halk otobüsleri döneminde bu sıkıntıyı yaşamadıklarını belirtiyorlar. Bir yandan Elazığ Belediyesi Doğukent Garajı'nda adeta çürümeye terk edilmiş durumda bulunan 46 adet özel halk otobüsü, diğer taraftan toplu taşımanın yapıldığı Elazığ'daki tüm mahallelerde uygulamadan rahatsızlığını dile getiren vatandaşlar var.

Elazığ Belediyesi Başkanlığı görevine 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimin ardından başlayan Şahin Şerifoğulları’nın bu sorun karşısında nasıl bir tavır takınacağı, buna nasıl bir çözüm getireceği merak konusu olurken, özellikle Doğukent garajında kaderine terk edilen 46 otobüsün ve bu otobüs sahiplerinin Elazığ Belediyesi'nden alacaklarının ne olacağı konusunda Başkan Şerifoğulları’nın kamuoyunu rahatlatıcı bir açıklama yapması bekleniyor.