YEREL
Giriş Tarihi : 10-08-2019 10:04   Güncelleme : 10-08-2019 10:04

ŞERİFOĞULLARI: VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

 

***Şerifoğulları, “Elazığ halkının bayram coşkunsunu yaşaması adına Belediye olarak tüm birimlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın hiçbir sıkıntı yaşamadan akraba, eş dost ziyareti yapabilmesi adına bayram süresince ulaşım hizmetlerimiz ücretsiz olacak” dedi.

İrfan ARSLAN / Elazığ Belediyesi tüm birimleri ile yarın başlayacak olan Kurban Bayramı'na hazır. Vatandaşların bayramı hiçbir sorun yaşamadan geçirmesi adına Belediye'nin tüm birimlerinin gerekli çalışmaları yaptıklarını ve gerekli önlemleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ halkının bayram coşkunsunu yaşaması adına Belediye olarak tüm birimlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın hiçbir sıkıntı yaşamadan akraba, eş dost ziyareti yapabilmesi adına bayram süresince ulaşım hizmetlerimiz ücretsiz olacak” dedi.

Belediye Başkanı Şerifoğulları, hizmeti tüm birimleri ile vereceklerini belirterek şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram yaşaması adına gerekli hazırlıklar ve çalışmalarımız devam ediyor. Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda kabristanlarda yabani ot temizliği, yolların süpürülmesi ve yıkanması gibi genel temizlik faaliyetlerinin yanı sıra çeşmelerde, ana ve ara yollarda bakım-onarım çalışması yapıldı. Ayrıca Harput’ta bulunan cami, mescit ve türbeler de temizlik çalışmaları ile bayrama hazırlandı.

Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da Asri, Harput ve Gülmez mezarlıklarında kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapılarak, lokum ikramında bulunulacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bayram öncesi şehir genelinde bulvar, cadde, orta refüj ve yan bantları ile parklarda titiz bir temizlik ve peyzaj çalışması gerçekleştirilerek, cadde ve sokaklar bayrama hazırlandı.

vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda Kurban Bayramı'nı idrak edebilmeleri için gerekli düzenleme ve tedbirler alınmaya başlandı. Fen İşleri ve Veteriner İşleri müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla oluşturulan kurban kesim ve satış yerlerinde hazırlıklar sürüyor. Bu kapsamda İmam Efendi Bulvarı-Güney İmar Yolu, Yıldız Bağları Mahallesi Hafriyat Alım Sahası, Doğukent Mahallesi Hayır Çarşısı Yanı, Hayvan Borsası ve Çaydaçıra Mahallesi kurban satış yeri olarak; Sürsürü Mahallesi Hacı Nazmi Cami Karşısı, Abdullahpaşa Mahallesi Pazar Yeri, Hilalkent Mahallesi Hilalkent Camii Karşısı, Cumhuriyet Mahallesi Tapu Binası Yanı, Rüstempaşa Mahallesi Eski Cezaevi Arkası, Kırklar Mahallesi Pazar Yeri Alt Tarafı, Kızılay Mahallesi, Yıldızbağları Mahallesi Perşembe Pazarı Üstü ve Yeni Mahalle Hamdi Başaran Caddesi Kanal Üstü ise kurban kesim olarak belirlenmiştir. Belediyemiz tarafından belirlenen alanlar dışındaki cadde ve sokaklarda gelişi güzel kurban kesimi yapılmaması konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyor,

Zabıta ekipleri de vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri amacıyla bayram süresince denetimlerini sürdürecek.

Bayram süresince Belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için nöbetçi ekipler tarafından kesintisiz hizmet sunulacak. 110 İtfaiye, 185 Su Arıza ve 153 Beyaz Masa gibi birimler bayram süresince 24 saat aralıksız olarak vatandaşa hizmet sunacak."

ŞERİFOĞULLARI’NDAN BAYRAM MESAJI

Belediye Başkanı Şerifoğulları, tüm birimlerin yoğun bir çalışma yaparak Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Hemşerilerimin Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyor, bayramın İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Şerifoğulları Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Elazığ Belediyesi'nin tüm birimleriyle yoğun bir çalışma yürüttüğünü ve vatandaşların huzurlu bir bayram geçirebilmesi için tüm önlemlerin alındığını aktaran Şerifoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmak gibi duyguları en güzel şekilde yaşadığımız müstesna günlerdir. Bayramların sağladığı bu güzel hasletleri canı gönülden tüm hemşerilerimle paylaşıyorum. İnanıyorum ki bu anlamlı günler, birlikteliğimize, kardeşliğimize güç katacaktır. Başta kıymetli hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, tüm dünyada, yaşanan acıların son bulmasını, barış, huzur ve güvenin hakim olmasını diliyorum. Bu vesileyle vatan, millet ve bayrak uğruna şahadet şerbetini içen şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, şehit ailelerimizin bayramlarını canı gönülden tebrik ediyorum.”