HABER
Giriş Tarihi : 17-09-2019 11:09   Güncelleme : 17-09-2019 11:09

Bölge bisikletçileri ilimizde mücadele etti

Bölge bisikletçileri ilimizde mücadele etti

Fırat Üniversitesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu Elazığ İl Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Dar Bölge Dağ Bisikleti” yarışına Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Erzurum ve Adıyaman'dan 50 bisikletçi katıldı.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Kampüsünde, Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyeleri tarafından 2 yıl önce hazırlanmaya başlanan dağ bisikleti parkurundaki teknik inişler ve zorlu tırmanışlar, sporcuları zorlarken, izleyicilerin yüreklerini ağızlara getirdi.

Elazığ, Malatya, Adıyaman, Erzurum ve Diyarbakır’dan 50 bisikletçinin 5 kategoride mücadele ettiği yarış, heyecanlı anlara sahne oldu. Yıldız B Erkek kategorisinde, Diyarbakır ilinin sporcularından Emirhan Sun, 47 dakika 16 saniyelik süreyle birinciliği göğüsledi. Sun’u, Muhammed Kızılbuğ ve Muhammed Buğra Özen izledi.

Yıldız A Erkek kategorisinde ise, altın madalyanın sahibi Diyarbakır’dan Serkan Özmal oldu. Malatya’dan Ali Oğuzhan Keskin ikinci olurken, Diyarbakır’dan Ercan Bıçak üçüncü oldu. En heyecanlı kategorilerden biri olan Genç Erkek kategorisinde ise, zorlu mücadeleyi Erzurum’dan Önder Demir kazandı.

Kürsünün ikinci basamağında ise Adıyaman’dan Muhammed Alperen Güler yer aldı. Aynı şehirden Kadir Kızıldil ise üçüncü oldu.

Büyük Erkek kategorisi ise büyük bir zaman farkıyla, Diyarbakır’dan Mehmet Veysel Uzak’ın birinciliğiyle sonuçlandı. İkinci sırayı aynı şehirden Renas Jiyan Kılıç, üçüncü sırayı ise Abdülhakim Arslan aldı. Bayan kategorisinde ise kürsüyü Fadime Özge Şahin, Ezgi Şahin ve Gamze Yıldız paylaştı. Bülten Haber