YEREL
Giriş Tarihi : 19-09-2019 10:40   Güncelleme : 19-09-2019 10:40

REKTÖR DEMİRDAĞ KÜLLİYE’DE Kİ TÖRENE KATILDI

REKTÖR DEMİRDAĞ KÜLLİYE’DE Kİ TÖRENE KATILDI

İrfan ARSLAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen ve YÖK tarafından külliyede düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı açılış töreni yapıldı. Törene Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ’da katıldı.

2019-2020 Akademik yılı açılış töreninin ardından ,Yerel Kalkınmaya katkı dalında 2019 YÖK Üstün Başarı ödülünü, Fırat Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ, böylesine anlamlı bir ödülü Üniversite olarak almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek” Üniversite olarak hem kaliteli bir eğitim hem de bilimsel çalışmalar yaparak bunların karşılığını görmek istiyoruz. Bugün Cumhurbaşkanımızın elinden aldığımız ödül bu anlamda bizleri mutlu etmiştir. Bu ödülde birçok arkadaşımızın emeği var ancak bu ödülü kazanmamızı sağlayan projenin hazırlanmasında önemli emeği olan  Prof.Dr. Kenan Peker Hocamıza özellikle teşekkür ediyorum. Üniversite olarak başarılı çalışmalarımızın ödül kazanmasına bundan sonrada devam etmek istiyoruz. Bugün TÜBİTAK tarafından düzenlenen Elektrikli araç yarışmasının finalinde yine Üniversitemiz öğrencilerince yapılan aracımız yer alacak.  Yine Teknofest bünyesinde yer alan İHA yarışmasında öğrencilerimiz finalde yarışacaklar. Bilimin yanında bu tür projeler ile de Üniversitemizin ödüller kazanması bu yönde yapacağımız çalışmalar içinde özendirici olmaktadır.

Fırat Üniversitesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hem eğitim alanında hem de bilimsel çalışmalarda en iyisini en güzelini yapmanın çabasında olacağız. Üniversitemizin gelişmesi güçlenmesi yönünde yaptığımız çalışmalar ile bilimsel alanda yapılan çalışmalar ile bütünleştiğinde  hedeflerimize ulaşmamız kolaylaşacaktır. Öğrencilerimizin bilimsel alanda yaptıkları projelerde Üniversitemizin başarılı olmasına katkı sağlıyor.  Kısa bir süre önce  öğrencilerimiz  yaptıkları bilimsel çalışma ile üniversitemize 3.lük ödülünü kazandırmışlardı. İnanıyorum ki bugün elektrikli Otomobil yarışmasında da Üniversitemiz dereceye girecektir. Teknofest yarışmasında da üniversitemizin yaptığı projenin derece alacağına inanıyorum.” dedi