YEREL
Giriş Tarihi : 06-10-2019 22:46   Güncelleme : 07-10-2019 10:28

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Evren DEMİRDAŞ

Elazığ'da lise öğrencileri, kitap okuma alışkanlığını arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda kitap okudu. Elazığ Mehmet  Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri 'okumaya hevesim var' etkinliği düzenledi. Etkinlik çerçevesinde öğrenciler, okul dışına çıkarak banklarda ve yeşil alanlarda kitap okudu. Okul müdürü ve öğretmenler de etkinliğe destek verdi.

Mehmet  Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Hasbi Üstündağ, yaptığı açıklamada, etkinliğin Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan 'Elazığ Her Yerde Kitap Okuyor' projesine katkı sağlamak ve kitap okuma alışkanlığında farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Etkinliğin dikkat çekici olduğunu ifade eden Üstündağ, "Bu faaliyeti zaman zaman tekrarlayacağız. Doğal bir hal alırsa okuma faaliyetlerimizi burada sürdüreceğiz. Okulumuzun çevresi buna müsait.Israrla dikkat çekeceğiz. Önceki yıllarda da yapılmıştı. Bu yıl ilk kez yapıldı. Bu faaliyette emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.