YEREL
Giriş Tarihi : 07-10-2019 10:05   Güncelleme : 07-10-2019 10:05

Şerifoğulları: Var olanla yetineceğiz

Şerifoğulları: Var olanla yetineceğiz

Eski yönetimlerin Elazığ Belediyesini sıkıntıya sokan adımlar attığını belirten Başkan Şerifoğulları:

 Var olanla yetineceğiz

İrfan ARSLAN  - Elazığ Belediyesinin geçmiş dönemlerde yanlış yönetimler sonucunda bugün çıkamaza girdiğini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları “Sorunları biliyoruz ama bu sorunları tam anlamıyla çözemiyoruz. Maalesef bir yerde tıkanıyoruz”dedi.

Elazığ Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantılarının son oturumunda MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Şerifoğulları; belediyenin borcuna değinerek, geçmiş yönetimlere yüklendi. Başkan Şerifoğulları, “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız” dedi ve her şeyi tek tek açıkladı.

Şerifoğulları, belediyenin kamuya 113 Milyon 636 bin 269 lira, Ticari İşletmelere 149 milyon 866 bin 604 lira, 195 Milyon 313 bin 852 lira kredi borcu olduğunu; Belediyenin toplamda 458 milyon 816 bin 726 lira borcu olduğunu, EBUAŞ’ın da borcunun 159 milyon 110 bin 361 lira borcu olduğu açıkladı.

Elazığ Belediyesi Ekim ayı Toplantılarının son oturumunda  kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları  “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız.  Elemanları alan bizden önceki yönetimler. Eleman da alamıyoruz Allaha çok şükür. Biraz fazla zabıta alsaydınız, fazla su ürünleri mezunu almasaydınız bizde sıkıntı yaşamasaydık.” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları konuşmasının devamında:

“ALAKASIZ ELEMANLAR ALINMIŞ”

“Sorunları biliyoruz ama bu sorunları tam anlamıyla çözemiyoruz. Maalesef bir yerde tıkanıyoruz. Dediğimiz gibi çok alakasız isimler alınmış, çok alakasız farklı farklı birimlerde çalıştırılması gereken eleman alınmamışta tek tipten yüz tane alınmış. Bunu da farklı yerde çok fazla çalıştıramıyorsun. Ancak kendi alanında mühendisliği ile alakalı fen işlerine gönderirsin, etüt merkezine gönderirsin ama su kanalizasyona maalesef götüremiyorsun, endeksi okumaya gönderemiyorsun. Onun dışında atıl durumda olan elemanımızı yok denecek kadar azalttık, çalışmalarımızı yapıyoruz.” dedi.

“BİZE PARA DA KALMADI, ELEMAN ALMA YETKİSİ DE KALMADI”

Başkan Şerifoğulları: “Biz en masumuyuz herhalde. Parayı da bitiren önceki başkanlarımız, elemanları da alan önceki başkanlarımız. Bize para da kalmadı, eleman alma yetkisi de kalmadı. Artık taşeron yasası da çıktı eleman da alamıyoruz. İnşallah var olan personelle en güzel hizmeti yapacağız.” Diye konuştu.

Elazığ Belediyesi Meclisinin Özel Halk Otobüslerinin özelleştirilmesi kararı almasının ardından gözler bu otobüslerde çalışan şoförlere çevrildi. Şoförlerin geleceği konusunda açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şoförler için çalışma yapacakları işleri teklif edeceklerini, bu teklifleri kabul edecekleri istihdam edeceklerini belirtti.

 Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında  oturumu yöneten Başkan Şahin Şerifoğulları,Özel Halk otobüslerinin Meclis tarafından özelleştirilmesi yönünde karar almasının ardından yaptığı açıklamada  “Belediye bünyesinde eleman konusu sattıktan sonra 124 tane elemanımız var doğrudur. Bu elemanlar EBUAŞ bünyesinde çalışıyor. Çalışmaya da devam edecekler çalışmak istedikleri müddetçe, ama şoför olacak, ama garson olacak ama farklı bir birimde olacak onlar çalışmaya devam edecekler. Biz bu otobüsleri sattık. Onları çıkaracağız diye bir şey yoktur. Biz belediye bünyesinde kendilerine iş vereceğiz. İş göstereceğiz. Tercih kendilerinin olacak. Çalışmak isteyenle çalışacağız, çalışmak istemeyenlerle yolumuzu ayıracağız.”