YEREL
Giriş Tarihi : 08-10-2019 10:52   Güncelleme : 08-10-2019 10:52

116 DERSLİK DAHA EĞİTİME KAZANDIRILDI

116 DERSLİK DAHA EĞİTİME KAZANDIRILDI

İrfan ARSLAN

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların geçici teslim alınması çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda ilimiz merkezinde 4 Kovancılar ilçesinde 1 olmak üzere 5 okul daha eğitime kazandırıldı. Geçici kabulleri yapılan okulların sayısının bu ayın sonuna kadar tamamlanacağı da belirtildi.

 Milli Eğitim il Müdürü Feyzi Gürtürk, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı için yaptıkları planlamada 324 yeni dersliğin eğitime kazandırılmasını planladıklarını belirterek şunları söyledi.

“ Bu planlama kapsamında ilimizde yapımı tamamlanan ve geçici teslimi yapılan okullarımızda, Kovancılar 24 derslik, ilimiz merkezde 60.yıl 32 derslik, Arif Nihat Asya 12, Yücel ilköğretim okulu  24 derslik ve Cemal Gürsel İlköğretim okulu 24 derslik olmak üzere geçici teslimi yapılan okullar ile birlikte 116’likte eğitim ve öğretim görüleme başlandı. İnşaat çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlanma noktasına gelen diğer okullarımızı da bu ayın sonuna kadar geçici teslimi yapılacak. Böylece planladığımız hedefe ulaşmış olacağız. İlimizde tam gün eğitime geçilmesi için yapılan planlamamız kapsamında hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Elazığ Eğitim ve araştırma Hastanesinin Müdürlüğümüze yer teslimi yapılması ile birlikte burada çalışmalarımız başlayacak. Burada yapılacak olan çalışmalar ile ilimizin tam gün eğitime geçilmesini sağlayacak düzeye gelinmiş olunacak. Aynı zamanda bu merkezimizde bir de Öğretmenevi yapılması çalışmamızda söz konusu olacak. “ dedi