HABER
Giriş Tarihi : 08-10-2019 15:41   Güncelleme : 08-10-2019 15:41

ÖZTÜRK CEZAYI ÖNLEDİ

ÖZTÜRK CEZAYI ÖNLEDİ

İrfan ARSLAN

Birevim Elazığspor’un bir dönem transfer yasağı cezası Başkan Selçuk Öztürk’ün girişimleri sonucunda önlendi. 

2012-2014 Futbol Sezonu'nda Elazığspor forması giyen Hollandalı Futbolcu Marvin Zeegelar'ın alacakları ile ilgili FIFA tarafından Elazığspor’a uygulanacak olan 1 dönem transfer yasağı cezası, Başkan Öztürk’ün girişimleri sonucu önlendi.

Daha öncede Rumen Futbolcu İoan Hora’nın alacaklarını ödeyerek transfer yasağının önüne geçen Başkan Selçuk Öztürk,  Marvin Zeegelar'ın FIFA nezdinde kulüp aleyhine açtığı davayı da para cezasına çevirirken, 1 Milyon 476 Bin TL yerine futbolcuya sadece  70 Bin 142 Euro ödeyecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Marvin Zeegelaar dosyasıyla ilgili davanın sonuçlandığını ve gösterdikleri mücadele sonucunda önemli bir başarı elde ettiklerini söyledi.

Birevim Elazığspor Yönetim Kurulu başkanı Selçuk Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ Şahsım tarafından bizzat Kulüp Avukatımız Cenk Gündoğdu  İsviçre'ye gönderilerek  bugün görülen davaya fiziki olarak katılımı sağlanmıştır. Kulübümüz lehine düzenlenen dokümanlar FIFA'da mahkemeye sunulmuş ve verilen mücadeleler sonucunda kulübümüzün herhangi transfer yasağı cezası almadığı kulüp avukatımıza tebliğ edilmiştir. Ayrıca yine söz konusu dava sonucunda futbolcu ve avukatının kulübümüzden daha önce talep ettiği 300 Bin Euro yerine FIFA sadece kulübümüzü 70 Bin 142 Euro para cezası ile sınırlandırıldığını bildirmiştir.  Verdiğimiz mücadeleler sonucunda böylelikle kulübümüz 229 Bin 858 Euro (1 Milyon 476 Bin TL) ödemekten kurtulmuştur.” dedi