YEREL
Giriş Tarihi : 10-10-2019 20:06   Güncelleme : 11-10-2019 09:22

MHP Askeri harekat için kurban kesti

MHP Askeri harekat için kurban kesti

Evren DEMİRDAŞ                                                               

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'nin kuzeyindeki terör koridoruna yönelik Barış Pınarı Harekâtı'na başladığı sıralarda MHP Elazığ İl binası önünde kurbanlar kesildi.
MHP Elazığ İl Teşkilatı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik başlattığı Barış Pınar Harekatı için kurban kesti.

“BÖLGEYE PINAR GİBİ HUZUR VE BARIŞ AKACAKTIR
Kurban kesimi öncesinde açıklama yapan MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver,” Terör örgütü PKK/PYD tarafından oluşturulmak istenen terör koridoru ve terör devletine ilk tokadın Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı hareketleriye atıldığını belirten Işıkver,” Yine dün 9 Ekim 2019 saat 16.00 itibariyle Cumhur ittifakının tesis edildiği günden itibaren yüce devletimiz tarafından her hal ve şartta teorik ve pratik olarak ortaya konulmakta olan devletin ve mekanın bekası noktasındaki kurumsal refleks ve hassasiyeti Suriye sınır boylarında bir kez daha kendisini göstermiş Türkiye Cumhuriyeti devleti; ABD’den gelen tehditlere aldırış etmeden kararlılık ve iradesini bir kez daha çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu hareket ile Türk sınırlarında devlet kurma hayali gören bütün terörist unsurlar temizlenecek, ülkemizden bölgeye gelen ülkemizden bölgeye oluk oluk pınar gibi şefkat, merhamet, huzur ve barış akacaktır.” diye konuştu.
“BU BİR SAVAŞ DEĞİLDİR
 Harekatın başlamasıyla birlikte daha düne kadar, Mehmetçiğe kahpe kurşunlar sıkılırken bıyık altından gülenler, PKK’nın askerlik şubesini görevini ifa edenler Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararlılık ve iradesi ve destekledikleri teröristlerin leşlerini görünce feryat figan edip savaşa hayır çığırtkanlığına başlamışlardır. “Savaşa hayır” sloganı atan çevrelere şunu söylemek istiyoruz. Bu asla bir savaş değildir. Örgütlerle savaş yapılmaz örgüte operasyon yapılır, bu operasyon olsa emperyalizm kudurttuğu ağzı salyalı köpeklerin itlafı operasyonudur. Herkes şunu bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti devletinin arkasında siyasi, askeri, ekonomik bütün bedelleri ödemeye göze almış çok şerefli bir milleti vardır. Türk milletinin her bir ferdinde vatan için şahadet aşkı vardır ve bizim sınırlarımızda sorun olacaksa Ortadoğu’da hiç kimse güvende olmayacaktır.
MHP İl Başkanı Semih Işıkver’in konuşmasının ardından kurbanlar dualar eşliğinde  kesildi.