YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2019 13:43   Güncelleme : 12-10-2019 13:43

CHP’Lİ EROL CUMHURİYET TIR’INI GEZDİ

CHP’Lİ EROL CUMHURİYET TIR’INI GEZDİ

Evren DEMİRDAŞ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da bulunan Cumhuriyet Tır'ını ziyaret etti.

Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100.Yılında, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Elazığ’a getirilen Cumhuriyet Tır’ını CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ziyaret ederek milli mücadele yıllarına ait Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının resimlerinin ve çeşitli objelerin yer aldığı müzeyi gezdi.

“BU ATMOSFERDE DUYGULANMAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezinin milli mücadelemizin 100. Yıl nedeniyle hazırladığı Cumhuriyet Tır’ı Anadolu’nun birçok kentine gidiyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Tır’ı bugün Elazığ’ımıza geldi. Burada milli mücadelemizin sonrası 100 yıllık mücadelemizde Cumhuriyetin bu ülkenin değerlerine neler kattığını bu kurtuluş savaşı mücadelemizin hangi şartlarda ve koşullarda nasıl verildiğini bütün fotoğraflar bir film şeridi gibi insanların bilgisine sunulan bir atmosfer hazırlanmış. Bu nazik düşüncelerinden dolayı Atatürkçü Düşünce Derneği genel merkezini ve Elazığ şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Elazığ’da bu tırımızın olması ve Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizin insanlarının nereden nereye geldiğini şahitlik etmek ve onları anımsamak çok önemli. 100 yılımızda değişik meslek ve sanat grubundan kadınlarımızın resimleri var. Diğer tarafta milli mücadelemizin, zaferlerimizin, savaşlarımızın hangi şartlarda ve koşullarda nerede nasıl verildiğine dair bir fotoğraf sergisi var. Duygulanmamak mümkün değil” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN ŞEHİT DÜŞENLERİ SAYGIYLA ANIYORUM”

Erol, ”Cumhuriyeti bize kuran ve hediye eden başta Ulu önderimiz ve değişmez önderimize onun silah arkadaşlarına ve bu ülkenin bağımsızlığı için hayatlarını gözlerini kırpmadan bağışlayan şehitlerimize minnettarız. Ülkemizin bağımsızlığı için terör örgütlerine karşı mücadele verirken şehit düşen şehitlerimizi de saygıyla anıyorum. Hepimizin bildiği gibi sınır ötesinde yeni bir operasyon var. Türkiye sınır ötesindeki terör örgütlerine karşı kamu güvenliğini, kamu özgürlüğünü ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla bir operasyon başlattı. Oradaki sivil ve askeri şehitlerimize de başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hülya Ülkü ise, “Cumhuriyet tırımızı ziyaret ederek onurlandıran sayın vekilimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet’imiz diyorum” diye konuştu.