YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2019 09:46   Güncelleme : 18-10-2019 09:46

MHP İL BAŞKANI VE BELEDİYE BAŞKANI SÖZLERİNİ TUTSUN

MHP İL BAŞKANI VE BELEDİYE BAŞKANI SÖZLERİNİ TUTSUN

Evren Demirdaş

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şehit Fethi Sekin adına Baskil ilçesinde yapılan külliyeye icra işlemi başlatılmasıyla ilgili konuştu.

Baskil ilçesinde yapımı başlanan ancak ödenmeyen borçlardan dolayı yarım kalan Şehit Fethi Sekin adına yapılan Külliyesi’nin yapımını CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlenmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ardından Elazığ Belediyesi külliyenin Elazığ Belediyesi tarafından yapılacağını açıklamıştı. Şehit Polis Fethi Sekin adına yapılan külliye inşaatının yapımını üstlenen firma 1 milyon 280 bin lira hakedişinin verilmemesi durumunda icra takibi başlatılacağını Çarşamba günü manşetimizde kamuoyuna duyurmuştuk.

Şehidimizin isminin taşıdığı külliyenin icralık olmasıyla ilgili konuşan CHP Milletvekili Erol,” MHP il başkanı ve belediye başkanı bir an önce sözlerini tutarak o külliyeyi bitirmeleri ve halka karşı sözlerini yerine getirmeleridir” dedi.

“KAMUOYUNUN BEKLENTİSİ KÜLLİYENİN BİR AN ÖNCE BİTMESİDİR”

Fethi Sekin külliyesiyle ilgili yaşanan süreci bekleyeceğini ifade eden Erol, ”Bu arkadaşlarımız iddialı bir şekilde ortaya çıktılar. MHP il başkanının söylemleri ve arkasından belediye başkanının o söylemleri ile birlikte şehidimizin mezarını ziyaret ettiler. Açıklama yaptılar. Olumsuz bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Süreci yalnızca bekliyorum. Sonuç itibariyle kamuoyunun ve bizim beklentimiz külliyenin bir an önce bitirilmesidir. Bir an önce sözlerini tutarak o külliyeyi bitirmeleri ve halka karşı sözlerini yerine getirmeleridir. Ben külliyenin yapılamayacağına kanat getirdiğim zaman açıklamamı yapacağım. Bu açıklamam uyarıcı nitelik taşıyor. Biraz daha bekleyelim. Benim beklentim bir an önce şehidimizin adına bir külliyenin yapılmasıdır” diye konuştu.

“ESNAFA OLAN BORÇLAR ÖDENSİN”

Külliye inşaatı çalışmasında Baskil esnafının da paralarının verilmediğin hatırlatan CHP’li Erol, “Orada bir iş yapılmış. Yapılmayan bir iş olsa dersiniz hayali. Ancak orada bir iş yapılmış. Devletin yapılan işlerle ilgili birim fiyatları var. Yapılan işleri tespit edersin. Alacaklı firmayı çağırırsın el sıkışıp uzlaşırsın. Onun üzerinden Baskilli esnaflara kimlere borcu var. Tek tek listesini alıp esnafı çağırır firmanın alacağından esnafın borcunu ödersin sonra da firma ile helalleşir çıkarsın. Ben burada sorumlu değilim diye kaçamazsınız.” ifadelerinde bulundu.