YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-10-2019 09:54   Güncelleme : 23-10-2019 09:54

Chp’li Erol: Elazığ’a Hizmet Bizim İşimiz

Chp’li Erol: Elazığ’a Hizmet Bizim İşimiz

Evren DEMİRDAŞ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol çıktığı özel bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Milletvekillerinin yapmış olduğu hizmetlerle anılması gerektiğini belirten Erol,” TBMM üyeleri yani milletvekillerinin iktidarı ve muhalefeti olmaz. Milletvekillerinin beceriklisi ve beceriksizi olur” diye belirtti.

“TBMM ÜYELERİNİN İKTİDARI MUHALEFETİ OLMAZ”

Eski başbakanlık sisteminde partilerin iktidar, ana muhalefet ve muhalefet partileri olarak tanımlandığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Şimdiki sistemde partiler aldığı oy oranına göre 1. 2.  3. diye sıralanarak tanımlanıyor. Sanki iktidar partisi ve milletvekilleri tüm icraatlardan sorumlu,  muhalefet parti milletvekilleri ise yapılanları denetleyen,  sorgulayan,  yorumlayan bir görevi varmış gibi kamuoyunda bir algı oluşmuş.  Hâlbuki TBMM üyeleri yani milletvekillerinin iktidarı ve muhalefeti olmaz. Milletvekillerinin beceriklisi ve beceriksizi olur.  Bir ilin milletvekilleri ilinin ve ülkesinin sorunlarına karşı duyduğu sorumluluk ve bu sorumluluk anlayışıyla yaptıklarıyla anılmalıdır.     Doğal olarak iktidar partisinin milletvekillerinin bakanlıklar ve bürokratlarla iletişim kurmada daha öncelikli olabilirler. Kendilerini iktidar partisinin milletvekili olarak farklı konumlandırabilirler “ diye konuştu.

“ELAZIĞ’A HİZMET BİZİM İŞİMİZ”

“Elazığ’a hizmet bizim işimiz” diyen Erol, konuşmasının devamında şunları aktardı;

“Benim en önemli görevim ilimin ve ilimde yaşanan sorunlarla ilgili toplumsal bilinci sorgulamayı geliştirerek sorunlarla ilgili Meclis’te ve kamuoyunda gündem oluşturarak ilin diğer milletvekillerini bürokratlarını sorumluluk anlayışına yönlendirip sorunların çözümüne katkı vermektir.  Seçim bölgemde siyasetin,  kamu yatırımlarının,  kamu hizmetlerinin,  kamu personel alımlarının ve ticaretin tekelleşmesine ve siyasallaşmasına engel olmak herkese karşı adil davranmak ve davranılmasını dağlamak asli görevimdir. Milletvekili olduğum günden bugüne Elazığ’da siyasetin her şeye müdahalesi kırılmışsa,  personel alımları kuraya çevrilmişse,  kamu yatırımları hizmetleri sorgulanıyorsa,  ilin sorunları yerelde ve Türkiye gündeminde tartışılmaya açılıyorsa,  ilimizi meclis kürsüsünde,  ulusal televizyonlarda temsil ediyorsam,  diğer milletvekili arkadaşları Elazığ’a karşı daha aktif hale gelmesine neden olacak davranışlar gösteriyorsan,  siyaset kurumlarının davranışları belli bir sorumluluk anlayışına gelebiliyorsa,  umutsuz çaresiz insanların sesi olabilmişsek evet Elazığ a hizmet bizim işimiz”.