YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-10-2019 16:16   Güncelleme : 23-10-2019 16:16

Elazığ Ürünleri Yörex fuarında

 Elazığ Ürünleri Yörex fuarında

İrfan ARSLAN

Antalya’da düzenlenen Yörex Yöresel ürünleri fuarında Elazığ standı da kuruldu. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan fuarda ilimizin standının bulunması ve tanıtımının yapılmasının ilimiz adına büyük önem taşıdığını blelirtti.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, bu yıl 10. Su düzenlenen Yörex Yöresel Ürünleri Fuarına büyük bir katılımın olduğunu belirterek şunları söyledi.

“ Şehrimizin de aralarında bulunduğu 70 ilden 400 firmanın iştiraki ile YÖREX 10.Yöresel Ürünler Fuarı başladı. Açılış törenini, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve Genel Başkanımız  M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirdik. YÖREX 10. Yöresel Ürünler Fuarı’nda Elazığ standımızı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve Genel Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu tür fuarlarda ilimizin açılan stanlar ile yer alması, üretim yapan firmalarımızın yeni bağlantılar kurmasına ve ürünlerini farklı pazarlara ulaştırması adına önem taşıyor. Yeni pazarlara ulaşılması yapılan üretimin artmasına ve ekonomik olarak ilimize kazanç sağlamasına katkı sağlıyor. Bunun yanında biz de ETSO olarak bu tür fuarlarda gerekli incelemeleri yaparak, ilimizde kurulacak olan Fuar bünyesinde ne yapılabilir nasıl yapılabilir araştırmalarımıa katkı sağlıyor.”