YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2019 10:34   Güncelleme : 28-10-2019 10:34

HİZMET ALAMAYAN MAHALLE ŞERİFOĞULLARI’YLA HİZMETLE TANIŞTI

HİZMET ALAMAYAN MAHALLE ŞERİFOĞULLARI’YLA HİZMETLE TANIŞTI

Evren DEMİRDAŞ

Ak Parti’nin en düşük oy aldığı mahallelerden biri olan ve geçmiş dönemlerde hizmetler noktasında ikinci planda kalan Fevzi Çakmak Mahallesi Şahin Şerifoğulları’nın belediye başkanı olmasıyla beraber hizmet almaya başladı.

Elazığ’ın en eski mahallerinden biri olan Fevzi Çakmak Mahallesi yol bakım çalışmaları ve bulvar çalışmalarıyla yeni bir görünüme sahip olacak.

Bölgedeki vatandaşlar mahallenin yıllardır kronikleşmiş problemlerine çözüm getirmek amacıyla başlatılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren mahalle halkı başkan Şerifoğulları’na teşekkür ederek hizmetlerin devam etmesi yönünde taleplerini ifade etti.

"GEÇMİŞ DÖNEMLERDE MAHALLEMİZE HİZMET ALAMIYORDUK"

Geçmiş dönemlerde Fevzi Çakmak mahallesinin hizmet alamadığını belirten Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Eyüp Berk, ”Geçmiş yıllarda gerçekten biz fazla hizmet alamıyorduk yollarımız çok kötü durumdaydı. Malumunuz mahallemizde atıl olan büyük bir kanal vardı bu kanal mahallemizi ortadan ikiye bölüyordu. Biz geçmiş dönemlerde belediyeye kanalın kapatılarak yolun genişletilmesi konusunda taleplerimiz olmuştu ancak taleplerimiz hayata geçirilmemişti. 31 Mart yerel seçimlerinde Elazığ belediye başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları’yla mahallemizde hummalı bir çalışma başlatıldı. Buradaki vatandaşlarımızı çamurdan, tozdan, dumandan kurtarmak için belediyemiz yoğun bir mesai harcıyor. Mahallemizdeki asfaltlama çalışmaları bitmek üzere sonrasında ise kaldırım,  yeşillendirme ve ışıklandırmayla ilgili çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar mahalle halkımızı memnun ediyor. Mahallemizdeki bulvarın açılmasıyla mahallemiz bir değer kazanacak Fevzi Çakmak Mahallesi adına bu hizmetleri yapan Elazığ Belediyesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TÜM MAHALLELERİMİZE EŞİT HİZMET ANLAYIŞIYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tüm mahallelere eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,”Gönül Belediyeciliği sloganıyla başlattığımız çalışmalarımız kapsamında 7 aylık sürede çok önemli çalışmalara imza attık. Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor, halkımızın refah seviyesini yükseltmeye gayret gösteriyoruz. Tabi bunları yaparken en önemsediğimiz konu her bölgeye eşit hizmet anlayışı. Biz şehrimizin doğusuna batısına kuzeyine güneyine ayrım yapmadan hizmet götürme gayretindeyiz. Seçime girerken her bölgeye giderek vatandaşlarımızdan oy istiyorduk. Oy istediğimiz vatandaşlarımıza hizmet etmek de elbette bizim görevimiz. Oy isterken ayrım yapmadığımız vatandaşlarımıza hizmet noktasında da ayrım yapmamalıyız. Bu kapsamda şehrimizin yukarı mahallelerinde, 7 aylık süre içerisinde çok önemli hizmetler yaptık. Yahya Kemal Bulvarı, 3.5 km uzunluğundaki Kanal Boyu, asfalt yama, park bahçe gibi önemli hizmetleri bugüne kadar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için ayrım yapmadan tüm mahallelerimize eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.