YEREL
Giriş Tarihi : 04-11-2019 10:03   Güncelleme : 04-11-2019 10:03

Evren DEMİRDAŞ

AK Parti'de yaklaşan kongre süreci öncesinde ilçe başkanlıklarında temayül yoklamaları devam ediyor.

Ağın, Karakoçan ve Keban Ak Parti ilçe başkanlarının istifa etmelerinin ardından ilçe başkanı seçimleri için temayül yoklamaları yapıldı.

Ak Parti Elazığ İl Teşkilatı belde ve ilçe teşkilatlarında yenilenme çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bu kapsamda Ağın, Karakoçan ve Keban ilçe başkanlarının istifa etmelerinin ardından Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin başkanlığında bir araya gelen ilçe teşkilatları yeni başkanlarını seçmek için temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamalarına il genel meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı. Temayül yoklamasında partililere kimi ilçe başkanı olarak görmek istiyorsunuz sorusu soruldu.

“ELAZIĞ’A DAHA İYİ HİZMET ETME NOKTASINDA İLÇELERİMİZDE BAYRAK DEĞİŞİMLERİ YAPILIYOR”

Partililerle tek tek görüşen ve sohbet eden başkan Gürgöze temayülün hayırlı olması temennisinde bulunarak,” Ak Partimiz 17 yıllık iktidarı sürecinde her dönem teşkilatlarımızda yenilenmeye gitmiştir. Bu dönemde teşkilatlarımızın daha güçlü bir şekilde Elazığ’a hizmet etme noktasında ilçe teşkilatlarımızda bayrak değişimleri yapılıyor. Yapmış olduğumuz temayül yoklamaları neticesinde genel merkezimizin de onayıyla yeni ilçe başkanlarımızı belirliyoruz. Yeni bir yapılanma ve oluşacak olan yeni yönetimlerimiz ve yeni heyecanlar ile hizmete devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu konuda İl Başkanlığı olarak yaptığımız çalışmaların sonuçlarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı eski ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yapılan temayül yoklaması ve değerlendirmelerin ardından ilçe başkanlıklarına önümüzdeki günlerde genel merkez tarafından atama yapılacağı bildirildi.