YEREL
Giriş Tarihi : 05-11-2019 10:00   Güncelleme : 05-11-2019 10:00

İrfan ARSLAN

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanan Esnafların kredi faiz oranı ile bankaların yaptığı komisyon kesintilerinde yeni bir düzenleme ile indirime gidildiği açıklandı.

Harput Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turan Kurnaz, esnafların sıkıntılarını azaltma ve ödeme problemlerine kolaylık getirilmesi adına yapılan çalışmalar sonucunda kradi faiz oranlarının düşürüldüğünü belirterek şunları söyledi.

“ Kooperatiflerimizden kredi kullanan Esnaflarımız daha önce yüzde 8 oranında faiz ödüyordu. Şimdi yapılan düzenleme ile bugünden itibaren taleplerine karşılık kullanacakları krediler için yüzde 6 oranında faiz ödeyecekler. Kredi faiz oranları 2 puan düşürülmüş oldu. Aynı zamanda kullandıkları krediler için bankadan alınan konisyon oranı da yüzde 2’den yüzde bire düşürüldü. Böylece bugünden itibaren kooperatiflerimizden kredi kullanacak olan Esnaflarımız kullanacakları kredi için yüzde iki faiz yüzde 1 komisyon ücreti kesintisini ödemedikleri için daha kazançlı olacaklar.

Harput Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak dün olduğu gibi bundan sonrada her zaman Esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

4 Kasım 2019 tarihi itibariyle Halkbank aracılığı ile kooperatiflerimiz kefaleti ile kullanılacak krediler için yapılan bu olumlu düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Halkbank yetkililerine tüm Esnaf ve Sanatkârlarımız adına teşekkür ediyor. Genel Başkanımız Abdülkadir AKGÜL’e bizlere verdiği destekten dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.