YEREL
Giriş Tarihi : 05-11-2019 10:09   Güncelleme : 05-11-2019 10:09

Belediye Başkanı seçildikten sonra kurumsallaşma adına birçok çalışmaya imza atan Başkan Şahin Şerifoğulları, Gönül Belediyeciliği ilkeleri kapsamında da vatandaşlar ile belediye arasındaki engelleri kaldırıyor.

AK Parti yerel seçimlerde kampanyasını Gönül Belediyeciliği üzerine kurarken Gönül Belediyeciliğinin önemli isimlerinden biri de Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları oldu. Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana çalışmalarını bu anlayış üzerine kuran Şerifoğulları, hem kurumlaşmayı bir adım daha öteye taşımak hem de Gönül Belediyeciliğinin ilkelerini uygulamak amacıyla Belediyenin bulunduğu binalarda da farklı çalışmalara gidiyor.

TURNİKELERİ KALDIRDI

Bunun en son örneği Belediye binasının girişinde görüldü. Daha içten, daha samimi bir şekilde karşılayan bir tasarım ile vatandaşın karşısında olmak isteyen Başkan Şerif oğulları Belediye binasının girişindeki turnikeleri kaldırdı. Buraya vatandaşların gelip rahatça bilgi alabileceği danışma masası da kurduran Başkan Şerifoğulları, girişte ayrıca işlerini halletmek için gelen vatandaşlar için bekleme ve dinleme alanları da oluşturdu.

VATANDAŞ DİNLENECEK, BELEDİYE MEMURU İŞ YAPACAK

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın çalışmaları hakkında Elazığ Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri ise gazetemize şu bilgileri verdi: "Danışmanın vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmesi için biz Belediyemizin girişini yeniden düzenledik. Amacımız vatandaş buraya girdiği zaman kurumsallığı görsün. Çünkü vatandaş binaya girdiğinde nereye gideceğini bilmiyor. Su faturası yatırmak için gereksiz yere kat çıkan yaşlı teyzelerimiz bile oluyor. Bir başka amacımız da Belediyeye gelen her vatandaşımızı güler yüzle karşılamak, onlara yardımcı olmak. Özellikle yaşlı, engelli, hasta vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek istiyoruz. İşleri için Belediyemize gelenlerin işleri bitene kadar dinlenme alanlarına yönlendireceğiz. İleriki zamanlarda burada gazetelerimiz, dergilerimiz de bulunacak. Bekleyen vatandaşlarımız bu yayınları da takip edebilecek. Vatandaşlarımız bu alanlarda kuracağımız sistem ile kendi çayını da alabilecek. Böylece çayını içip, gazetesini okurken bizim arkadaşlarımız da vatandaşın işini halledecek. Bir başka anlamda Belediye olarak vatandaş ile iletişimi üst seviyeye taşımak niyetindeyiz ve bu binaya giren herkesin buradan memnun ayrılmasını istiyoruz."