YEREL
Giriş Tarihi : 05-11-2019 16:52   Güncelleme : 05-11-2019 16:52

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda meclis oluşturuldu, kurulun çalışmaları ile ilgili yol haritası belirlendi.

Kent Konseyi bünyesinde kurulan ve engellilerin sorunlarına çözüm önerileri sunacak olan Engelli Meclisi Genel Kurulunu yaptı.

ERGEN: BU ENGELLER SİZİ HİÇBİR ZAMAN İÇİN YILDIRMASIN

Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, “Kent konseylerimiz oluşan bu yürütme kurulu ile birlikte çeşitli gruplar oluşturula biliniyor. Bu anlamda bizler de bu dönemin ilk meclisini engelli kardeşlerimizin bir araya gelerek oluşturacağı bir meclis olmasını arzu ettik. Sizler ne olursa olsun her zaman bizlerin başının tacısınız hayata tutunmaya çalışan, hayatın zorluklarıyla mücadele eden ve bunun için ciddi bir emek sarf eden arkadaşlarımızsınız. Ama bu engeller sizi hiçbir zaman için yıldırmasın. Bizler her şeye rağmen bu memleket, millete ve sizlere hizmet etmek için ön plana çıkmış insanlarsınız. Yine bu anlam da ilimiz de bulunan rehabilitasyon merkezlerimizin yetkililerini de buraya davet ettik. Onlar da engelliler adına ciddi faaliyetler yürütüyorlar” dedi.  

ERGEN: SİZLERLE BİRLİKTE ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK

Ergen, “Bizler bugün yapacağımız engelliler meclisi genel kurulu ile burada engellilerle ilgili sıkıntıları, sorunları çözme adına neler yapabiliriz. Onların şehir de yaşadıkları sıkıntılar nelerdir. Ulaşımda yaşadığı sıkıntılar nelerdir. Kaldırımlarla ilgili yaşadıkları sıkıntılar nelerdir. Kaldırımlardaki iniş çıkışlardaki problemler, yaya geçitlerinde yaşadıkları sıkıntılar, şehrin sosyo kültürel alanlarını kullanırken yaşadığınız sıkıntılar gerçekten sizlerle birlikte çözüme kavuşturulacak” diye konuştu.