YEREL
Giriş Tarihi : 06-11-2019 10:04   Güncelleme : 06-11-2019 10:04

Evren DEMİRDAŞ

Keban İlçesinde Ak Parti il başkanın İlçe başkanı Yusuf Demir’in istifasını istemesi sonrasında Ak Parti'yi karıştırdı. İl Başkanlığının keyfi kararlarına boyun eğmeyen Ak Parti üyesi 50 kişi toplu istifalarını vererek ilçe başkanlarının istifa ettirilmesine tepki gösterdi

Keban’da 50 kişilik grup Ak Parti Keban İlçe Başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklamasıyla partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar Partililer toplu halde Keban İlçe Seçim Kuruluna giderek istifa dilekçelerini verdiler.

“KEBAN’I ÇANTADA KEKLİK GÖRDÜLER”

İstifa öncesinde Ak Parti İlçe Başkanlığı önünde grup adına basın açıklaması yapan Selahattin Turan,”Keban’lı olmayan sadece seçimden seçime Keban’a gelen bazı siyasilerin Keban üzerine yapmış oldukları siyasi kararlardan dolayı Keban ilçesi iktidar partisiyle belediye başkanı bir türlü aynı partiden olamamıştı. Fethiye başkanımızın 2014 seçimlerinde İktidar partisinden aday gösterilmesiyle seçmenin yarısından fazlasının oyunu alarak Keban iktidar partisiyle tanıştı.  Milletvekili seçimlerinde rakip olabilme veya bugüne kadar ilçe belediye başkanlarına yukardan bakan emir eri gibi gördükleri diğer başkanlara benzemeyen bir başkanlık yapan Fethiye Atlı ildeki siyasileri rahatsız olmalı ki 2019 yılı yerel yönetimler seçimleri için adaylığı kesin görünürken, Karşısına aday adayı bile cesaret edip çıkmazken, Keban ilçesinde yapılan anketlerde açık ara önde çıkan Fethiye Atlı ne hikmetse son anda aday gösterilmeyip yerine Ak parti ilçe başkanı gösterilmiştir. Bunu yapanlar Keban ilçesini tabiri caizse ya çantada keklik ya da olsa da olur olmasa da olur şeklinde düşünmüş olmalılar ki, Fethiye Atlı gibi kesin seçimi kazanacakları kişiyi iptal edip büyük bir kumar oynadılar ve sonunda mağlubiyeti yaşadılar” diye konuştu.

“İLÇE BAŞKANI TOPARLADI”

Görevinden alınan İlçe Başkanı Yusuf Demir’in Keban halkı tarafından sevilen sayılan biri olduğunu ifade eden Turan,”Bu süreçte Ak parti ilçe başkanlığına Keban halkı tarafından sevilen sayılan güvenilir Yusuf Demir’i atadılar ve çok kısa sürede partiye küskünlüğü olanların partiye gelmeye başladığını gördük. Bu süreçte İlçeye ciddi hizmetlerle beraber partide adaletli tavrı her kesimin beğenisini topladı. İlçede tüm siyasi partilerde, STK’lar da uyumlu bir çalışma başladı ve bunun üzerine Keban’da ilk defa tüm siyasi partilerin ve STK’ların üye olduğu Bir platform oluştururdu. Keban ilçemiz için çok güzel tablo oluşması helalde yine birilerini rahatsız etmiş olmalı ki ilçe belediye başkanıyla ve Keban’la uyumlu çalışma gösteren Ak parti ilçe Başkanının istifası il başkanı tarafından istenmiştir. Biz Keban’lılar olarak Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği halkın iradesinin üzerinde bir güç olmadığını her ortamda beyan ettiği gibi bizde Keban halkı olarak Ak parti ilçe Başkanı Yusuf Demir’in partideki görevinden istifa ettirilmesini tasvip etmiyoruz ve bizlerde Ak parti üyeliğimizden istifa ediyoruz” ifadelerinde bulundu.