YEREL
Giriş Tarihi : 07-11-2019 10:07   Güncelleme : 07-11-2019 10:17

Elazığ Belediyesi vatandaşın uzun zamandır şikâyette bulunduğu yolları ve imar işlerini bitirmemek için adeta direniyor. Yahya Kemal Caddesi ve İmam Efendi Bulvarı'ndaki yol çalışmalarını bir türlü bitiremeyen Belediyede işler karınca hızıyla yürütülüyor. Bütün bu işlerin aksamasının ardından vatandaşın kafasında, "Liyakatsiz yöneticiler yüzünden mi yoksa işleri savsaklayan yöneticiler yüzünden mi bu işler bitirilemiyor" sorusu akla geliyor. Belediye ise "Para yok yok!" diyerek iş yapan kurumdan çok durmadan şikayette bulunan kuruma dönüştü.

Elazığ Belediyesinde işler yolunda gitmiyor. Yerel seçimlerin ardından özellikle vatandaşın uzun zamandır beklediği projeleri bir türlü neticeye vardıramayan Belediye, adeta bir şikayet mercii haline geldi. Normalde çözüm odaklı bir yönetim anlayışı sergilemesi gereken Belediye, aldığı şikayetleri neticeye vardıramayınca vatandaşın memnuniyetsizliği de had safhaya çıktı.

YOLLAR NEDEN BİTMİYOR?

Belediye işlerin kötü gittiğinin en bariz örneği ise fen işlerinde yaşanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü yapımına uzun zaman önce başladığı Yahya Kemal Caddesi'nde (Fırat Üniversitesi Hastanesine giden cadde) işler yılan hikayesine dönerken İmam Efendi Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmaları da bir türlü sonuçlandırılamıyor. İmam Efendi Bulvarı'nda günlerdir yol yapım çalışmasını sürdüren ve trafiğin aksamasına neden olan Belediye yetkilileri, vatandaşlardan da yoğun şikayet alıyor.

İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDE İŞLER YÜRÜMÜYOR

İşlerin yürümediği müdürlüklerden bir de İmar Müdürlüğü oldu. Özellikle iş insanlarının muhatap olduğu Müdürlükte projeler uzun süre çıkmıyor. Gazetemize şikâyetini ileten iş insanları, "Uzun zamandır sunduğumuz projelere onay bekliyoruz. Bu beklememize rağmen projelerimize onay çıkmıyor. Biz işimize başlayamadığımız her gün ekonominin durgun olduğu şu günlerde hem İlimiz hem de Ülkemiz için büyük bir kayıp. Bunun yanında işimize başlayamadığımız için istihdama da katkı sunamıyoruz. Bu işler ivedilikle halledilse birçok insanımıza iş olanağı da sağlamış olacağız ve işsizliğin azaltılmasına da katkı sunmuş olacağız. Belediye bu konuda çözüm odaklı olması gerekirken bürokrasiye takılarak adeta işin önünü tıkıyor." ifadelerinde bulundu. 

VATANDAŞIN ŞİKAYET NOKTASI SU VE KANALİZASYON İŞLERİ

Belediye işlerinde vatandaşın en çok şikayette bulunduğu işlerin başında ise su ve kanalizasyon sıkıntıları geliyor. Bu sıkıntılar 153 Beyaz Masaya yapılan şikâyetlere de yansıyor. Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre 153 Beyaz Masaya en fazla şikayet su ve kanalizasyon işlerinden geliyor. Bütün bu şikayetlere rağmen vatandaşların sıkıntısı bir türlü çözüm bulmuyor. Özellikle son zamanlarda artan su kesintileri, yağmurlu havalarda patlayan kanalizasyon sistemleri Belediyenin yıllardır çözüme kavuşturamadığı sorunlar olarak belirtiliyor.