YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2019 09:57   Güncelleme : 08-11-2019 09:57

İrfan ARSLAN

Eğitim camiasının daha iyi eğitim verilmesi açısından Bakanlığın proğramı kapsamında Hatırınızı Sormaya Geldik çalışması kapsamında ilimizde ki 8600 Öğretmenin 8600 Aileyi ziyareti başladı. Bu çalışmanın asıl amacının Veli Öğretmen buluşması ile eğitimde Velilerin beklentisini tespit edip bunların çözümü noktasında önlemlerin alınması.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, uygulama kapsamında ilimizdeki Öğretmenlerin öğrenci Velilerini ziyaret etmeye başladıklarını belirterek “ Bakanlığımızın bu yıl uygulamaya koyduğu bu çalışmada Öğretmenlerimiz belirlenen Öğrenci Ailelerini ziyaret edip, Öğrencilerinin durumunu konuşmasının yanında beklentilerini de belirliyorlar. Proje kapsamında Aile ziyaretlerimiz sadece bir gün ile sınırlı olmayacak. Yıl boyu devam edecek. Bu çalışmanın sonucunda elde edilecek olan verileri değerlendirecek ve bir sonuç raporu ortaya koyacağız.

Bizim hedefimiz eğitimde ki sorunların çözüm bulmasını sağlamak ve öğrencilerimiin daha iyi şartlarda eğitimlerini almalarını sağlamak. Hatırınızı Sormaya Geldik çalışması çok yönle olarak olumlu sonuç verecek bir çalışma olacağı kanaatindeyim. Hem Öğretmen Veli ilişkileri güçlenecek hem de özellikle Velilerin gözünden eğitim dünyasından beklentiler belirlenecek. İlişkilerin güçlenmesi ve beklentilerin ortaya konulması bizim açımızdan önemli gelişmeleri beraberinde getirecektir. Çalışka kapsamında 8600 Öğrenci Velisinin duygu ve düşüncelerini almış olacağız. Öğrencilerin ailesinin ev durumunu görmek de bizim açımızdan önem taşıyor.

Elazığ olarak eğitimde ulaşmak istediğimiz hedefleri gerçekleştirme adına bu çalışmayı Müdürlük olarak gerçekten önemsiyoruz. Yapılan ziyaretlerde ortaya konulacak görüşler ve öneriler bizim için yapılacak olan değerlendirmelerin sonucunda belki de ülkemiz genelinde uygulamaya konulacak çözüm yollarının tespitinde etkili sonuçlar verecektir.