YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2019 14:49   Güncelleme : 10-11-2019 14:49

Evren DEMİRDAŞ

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yıl dönümü nedeniyle Elazığ’da resmi törenin dışında, CHP il başkanlığı alternatif bir tören gerçekleştirdi.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yıl dönümü nedeniyle CHP il başkanlığı alternatif bir tören anma töreni düzenledi. CHP il başkanı Zeki Kaplan il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yöneticileri, gençlik kolları ve üyeler CHP il başkanlığı önünden öğretmen evi önünde bulunan Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.  Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Yapılan törenin ardından açıklama yapan CHP il başkanı Zeki Kaplan,” Bugün 10 Kasım Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrılışının 81. yıldönümü. O idealleriyle, düşünceleriyle ve bize kazandırdıklarıyla 81 yıldır aramızda ve nice 81 yıllarda da aramızda olmaya devam edecek” dedi.

“ATATÜRK’Ü SEVMEK İZİNDEN YILMADAN YÜRÜMEK DEMEKTİR”

“Atatürk’ü anlamak, onun çizdiği çağdaşlık yolunda ilerlemek, geleceğin Türkiye’sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere aktarmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir” diyen Kaplan, ”Atatürk bu vatan için yaptıkları ile her zaman bir rol modeli olmuştur. O tarihin tozlu sayfalarına hapsedilmeye çalışılan bir toplumu ayağa kaldırmış ve zafere olan inancını milletine aşılamıştır. Sevgili gençler, değerli hemşerilerim; Atatürk’ü sevmek izinden yılmadan yürümek demektir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı her dönemde genç nesillere önem vermiştir. Hedefleri olan ve bu hedeflere emin adımlarla yürüyen genç nesillere inşa etmeyi arzulamıştır. Bu noktada sizlere düşen görev onun hedeflediği gelişmiş, çağdaş ve güçlü Türkiye için kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak çalışkan, dürüst, ahlaklı ve vatanını seven bireyler olmaktır. Bu konuda da bizim sizlere olan inancımız tamdır. Sözlerime burada son verirken başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulundu.

CHP’lilerin alternatif 10 Kasım anma töreni Andımızın okunmasıyla son buldu.