YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2019 18:33   Güncelleme : 10-11-2019 18:33

Evren DEMİRDAŞ
CHP Elazığ il başkan adayı olan ve çalışmalarda yoğun bir şekilde saha çalışması yapan Derviş Ayhan Çaka, şimdi de hastane caddesinde seçim koordinasyon merkezi açtı. SKM açılışına Ayhan Çaka destekçilerinin yanı sıra CHP il başkan adaylarından Avukat Bülent Seçkin Düztaş’da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Seçim bürosu açılışının ardından delege seçimleriyle ilgili konuşan CHP il başkan adayı Derviş Ayhan Çaka,” Delegelik sadece birilerinin adamı olanların değil bu partiye üye olanların hakkıdır” dedi. 
“KONGRELER PARTİ İÇİ DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR”
30 Eylül tarihi itibariyle kongre sürecinin başladığını hatırlatan Çaka, ”Ülkemizin ve partimizin kurucusu,   ilk genel başkanımız,  ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında saygı, rahmet ve özlemle andığımızı belirtmek istiyorum.  Elazığ kamuoyunun yakından bildiği üzere 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle partimizin kongre süreci başlamış bulunmaktadır. İlçe ve il kongreleri ile başlayacak kongre sürecimiz büyük kongremiz ile sona erecektir. Kongreler parti içi demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bu noktada ise en önemli unsur sürecin demokratik bir şekilde işletilmesidir. Parti MYK’mızın illerdeki kongre süreçlerinin demokratik bir şekilde geçmesi için gerekli önlemleri alacağından eminiz.  Açılışını gerçekleştirdiğimiz seçim koordinasyon merkezimiz de Yaşanacak Bir Elazığ’ı nasıl inşa edeceğimizi anlatacağız.  CHP’li olmanın Elazığ’da nasıl bir ayrıcalık haline geleceğini, partililerimize ve bütün halkımıza birebir anlatacağız. Emeklilerimizin, EYT mağdurlarının,   kadınlarımızın,  gençlerimizin,  kısacası halkımızın tamamının hayatına artı katmak için, alanlarında uzman olan ekip arkadaşlarımız tarafından hazırlanan projelerimizi,  öğrenmek isteyen bütün yurttaşlarımızı Hastane Caddesinde ki Seçim Koordinasyon Merkezimize davet ediyorum” diye konuştu.
“KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE BÜTÜN PARTİLİLERE AÇIK”
CHP üyesi olan bütün yurttaşların delege olma hakkının olduğunu ifade eden Çaka, şunları aktardı;
“Partisinin geleceğinde söz sahibi olmak isteyen partililerimiz il başkanlığına müracaat ederek delege olmak istediklerini dilekçe ile belirtmeleri gerekmektedir.  Partisinin Elazığ’da ki geleceğini dert edinen ve partisinin işinin ehli olanlar tarafından yönetilmesini isteyen bütün partililerimize,  delege olmak istediklerini belirten dilekçeleriyle il başkanlığına müracaat etmeleri yönünde çağrıda bulunuyorum.  Delegelik sadece birilerinin adamı olanların değil bu partiye üye olanların hakkıdır. Yaşanacak Bir Elazığ’ı inşa etme sürecimizde yanımızda bulunmak isteyen bütün partililerimize kapımızın da gönlümüzün de açık olduğunu belirtmek istiyorum.”