YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2019 13:09   Güncelleme : 19-11-2019 13:33

Cumhuriyet Halk Partisi mahalle delege seçimleri, 8 Kasım'dan bu yana tüm hızıyla sürüyor.

Merkez ilçe delege seçimleri için CHP'li üyeler Cumhuriyet mahallesinde ve İzzetpaşa mahallesinde sandık başına gitti. Sandığa ilginin az olduğu Cumhuriyet mahallesinde sadece 17 oy kullanıldı.

11 MAHALLEDE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

CHP'de, mahalle delege seçimleri 8 Kasım'da başladı. Aralık'ta sonlanması planlanan delege seçimleri birçok mahallede listeler kıran kıran yarışıyor.  38 mahalleden şuana kadar Fevzi Çakmak, Yıldızbağları, Abdullahpaşa, Olgunlar, Sürsürü, Ataşehir, Karşıyaka, Aksaray, Hicret mahallelerinde merkez ilçe başkanlığında oy kullanacak delegelerin seçimlerini tamamlayan CHP Elazığ İl Başkanlığı bugünde Cumhuriyet mahallesi ile İzzetpaşa mahallesinde delege seçimlerine devam etti. Sabah 08.00'da başlayan delege seçimleri çoğunluğun sağlanamamasından dolayı 09.00-10.00 arasına çekildi.

Cumhuriyet mahallesinde yapılan seçimlerde CHP'lilerin seçimlere ilgisinin az olduğu gözlemlenirken İzzetpaşa mahallesinde ise çok büyük bir çekişme yaşandı.

CHP'LİLER DELEGE SEÇİMLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ

Yaklaşık 90 üyenin bulunduğu Cumhuriyet mahallesinde CHP'li üyelerin çoğu sandığa gitmedi. Yapılan delege seçimlerinde CHP üyesi 17 kişi katıldı.  Üç listenin yarıştığı Cumhuriyet mahallesinde Bülent Seçkin Düztaş'ın desteklediği kırmızı liste 9 oy alırken, CHP il başkanı Zeki Kaplan'ın desteklediği beyaz liste 5, Ayhan Çaka'nın mavi listesi ise 3 oy alabildi. Bu sonuçlara göre Bülent Seçkin Düztaş'ın listesi seçimi alarak merkez ilçe seçimleri için 17 delegeye sahip olmuş oldu.

İZZETPAŞA MAHALLESİ ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Şuana kadar mahallelerde yapılan delege seçimlerinin en çekişmeli seçimi İzzetpaşa mahallesinde yaşandı. Uğur Kıraathanesinde yapılan ve 116 kişinin oy kullandığı seçimde 5 liste yarıştı.  17 delegesi olan İzzetpaşa mahallesinde  Zeki Kaplan'ın  beyaz listesi ile Ali Hikmet Çınar'ın desteklediği yeşil liste arasında büyük bir çekişme yaşandı. Yoğun katılımın olduğu seçimde beyaz liste 32 oy alırken yeşil liste ise 31 oy aldı. Bülent Seçkin Düztaş'ın kırmızı listesi 29, Fehmi Kıraç'ın sarı listesi 20, Ayhan Çaka'nın mavi listesi ise 3 oy aldı. Bir oy ise geçersiz sayıldı.