YEREL
Giriş Tarihi : 27-11-2019 00:37   Güncelleme : 27-11-2019 00:37

Malatya Valisi Aydın Baruş’un Baskil ve Keban ilçe sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları ile ilgili yapmış olduğu açıklamanın ardından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda da açıklama geldi.

ETSO; “Malatya sınırları içerisinde turizme kazandırılabilecek, keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzelliğin olduğunu hatırlatıyor bu güzelliklerinde sayın Vali Aydın Baruş tarafından ortaya çıkarılacağından hiçbir şüphemiz olmadığını da özellikle belirtmek istiyoruz” dedi.

Malatya Valisi Aydın Baruş’un Keban ve Baskil sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklıkapı Kanyonları’nı ziyaret edip, “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” açıklaması Elazığ kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Malatya Valisi Baruş’un açıklamalarına cevap geldi.

“TURİZME KAZANDIRILMASI İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

ETSO tarafından yapılan açıklama şöyle; “Bilindiği üzere 2 (İki) yıl gibi bir süredir başta Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere, Milletvekillerimiz Sn. Metin Bulut, Sn. Sermin Balık, Sn. Tolga Ağar, Sn. Zülfü Demirbağ, Sn. Gürsel Erol, Belediye Başkanımız Sn. Şahin Şerifoğulları ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler şehrimizin turizmine kazandırılmasından büyük mutluluk ve memnuniyet duyduğumuz Elazığ’ın Baskil İlçesi sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları ile ilgili çalışmalar sürdürüyor, bu eşsiz güzellikteki doğa harikası kanyonların turizme kazandırılması için gayret ediyoruz. Özellikle Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’ın bu konudaki hassasiyeti ve bulunduğu girişimler aşikardır

“ULUSLARARASI BİLİNİRLİĞİ OLAN BİR STATÜYE KAVUŞACAKTIR”

Elazığ’ın Baskil ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarımız Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’ın öncülüğünde yapacağımız çalışmalar ve bu alana yapılacak yatırımlarla daha bir anlam kazanacak ve ülkemiz turizmine kazandırılarak uluslararası bilinirliği olan bir statüye kavuşacaktır.

“MALATYA VALİSİ’Nİ KANYONLARIMIZDA AĞIRLAMAK, KENDİSİNE BU EŞSİZ GÜZELLİKLERİ YERİNDE GÖSTERMEK İSTERİZ”

Elazığ Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım ile mevkidaş olan kıymetli Malatya Valimiz Sn. Aydın Baruş’u yayınladığı paylaşımdan da anladığımız üzere çok etkilendiği, Baskil ilçemizdeki Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarımızda ağırlamak, kendisine bu eşsiz güzellikleri yerinde göstermek isteriz.

“MALATYA’DA KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN BİR ÇOK DOĞAL GÜZELLİK VAR”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Malatya Valimiz Sn.Aydın Baruş ve heyetini Baskil ilçemizdeki Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarına düzenleyeceğimiz tur programı için ilimize davet ederken,  Malatya sınırları içerisinde turizme kazandırılabilecek, keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzelliğin olduğunu hatırlatıyor bu güzelliklerinde sayın Vali Aydın Baruş tarafından ortaya çıkarılacağından hiçbir şüphemiz olmadığını da özellikle belirtmek istiyoruz.

 “HER İLİN VARLIKLARINA SAYGI DUYARAK HAREKET EDİLMESİ EHEMMİYET ARZETMEKTEDİR”

Biz il olarak turizmin bölgesel olarak yaklaşılması gereken ve yoğun bir işbirliği gerektiren bir alan olduğunu düşünüyoruz. Burada her ilin varlıklarına ve değerlerine saygı duyarak ve kısır tartışmalardan uzak durarak hareket edilmesi ehemmiyet arzetmektedir. Saygılarımızla.