YEREL
Giriş Tarihi : 29-11-2019 09:54   Güncelleme : 29-11-2019 09:54

D.İ.B. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Özcan Gökçebay “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hizmet Alanları” konulu bir konferans verdi.

Program Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı, açış konuşmalarında Harput Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, “Diyanet İşleri Başkanlığının misyonu Hakkın yanında olmak olduğunu vurgulayıp, maaş ödemelerinde faizsiz finans kurumlarıyla çalışmaya başlanılacağı ve Diyanet İşleri Başkanlığı, 150 bin din görevlisinin maaşlarının faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödenmesi için gerekli talimatının” önemine değindi.

Gökçebay, “Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluşundan günümüze kadar geçen dönem zarfındaki tarihi süreci” anlattı.

Gökçebay, “Başkanlığın Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerindeki ‘Telefonun Değil Eşinin Yüzüne Bak’ videosundaki haksız eleştirilerine değinerek, Başkanlığımızın en zor dönemlerde bile İslam’ın emirleri anlattığı Hakk’ın yanında yer aldığını Diyanet'in logosunda "HAK “kavramının yazılı olduğunu, Başkanlığın İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek görevlerini yerine getirdiği hatırlattı.”

Eğitim Merkezi Müdürü Tunç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gökçebay’a teşekkür etti.