YEREL
Giriş Tarihi : 29-11-2019 17:36   Güncelleme : 29-11-2019 17:36

TÜGVA, “İlham Veren Kadınlar” adlı konferans düzenledi. Konferansı araştırmacı Yazar Mevlüde Uçar verdi.

 Türkiye Gençlik Vakfı genel merkezi tarafından “İlham veren kadınlar” adlı konferans düzenledi. Konferansla, alanında başarılı ve yetkin kadınların deneyimlerini ve yaşadıkları zorluklarla nasıl baş ettiklerini gençlere anlatarak, vizyon kazanmalarına katkı sunmak amaçlandı.

TÜGVA Kadın Aile İl koordinatörü Aray Kuruyer, “ Bugün ki programımız “İlham Veren Kadınlar” Hz. Hatice’den günümüze kadar olan bütün hanımlara yönelik bir program olacak. Türkiye çapında TÜGVA’ nın genel merkezinde olan program olacak: Araştırmacı Yazar Mevlüde Uçar’da Hz. Hatice’den günümüze kadar, topluma öncülük eden kadınları anlattı.

Araştırmacı Yazar Mevlüde Uçar, “ Biz yeryüzünün Türkiye yeryüzünün umududur. Nijerya’ya gittiğin zaman Türkiye’den geldiğini görenin yüzü gülüyor. Rusya’ ya gittiğiniz  zaman orada kalan bizim candaşlarımız, soydaşlarımız, Müslümanlarımız sana ulaşamayacağımızı anladığımız zaman elini kaldırıp, selamlayıp, elini öpüp ve vücuduna sürüyor. Türkiye ey Müslümanlar sen varsan yeryüzünde sevgi var, muhabbet var, adalet var.