YEREL
Giriş Tarihi : 30-11-2019 22:21   Güncelleme : 30-11-2019 22:21

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin beraberindeki heyetle "Elazığ Tanıtım Günleri" stantlarını ziyaret etti. Parti yetkililerine bilgi veren esnaf, yetkililerden beklenen desteği görememekten dert yandı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle Maltepe sahilinde düzenlenen "Elazığ Tanıtım Günleri" stantlarını ziyaret etti.

Stantları tek tek gezen heyet, esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı. Parti yetkililerine stant ziyaretleri ile ilgili bilgi veren esnaf, yetkililerden destek alamadıklarını, Elazığ Valiliği, STK'lar ve diğer kurumların da kendilerine destek çıkmadığını ve kendi imkânlarıyla stant açtıklarını ifade ettiler.

Yaşanan olumsuzluklar ile ilgili konuşan esnaf, bazı kurumlar tarafından stant açan esnafın Elazığlı olmadığı şeklinde yapılan açıklamaların kendilerini üzdüğünü, yetkililerin nezaketen de olsa stantları ziyaret etmemelerini esefle karşıladıklarını söylediler.

"Fuar etkinliğinde organizasyonun olmaması esnafı etkiledi"

"Derneklerimiz, federasyonlarımız bize destek vermese de bu şehrin bizi yutmasına izin vermeyeceğiz" diyen Evren Sesli, "Gönül isterdi ki, belediyemiz de valiliğimiz de olsaydı. 'Birlikten güç doğar' şiarıyla bizimle birlikte olmaları hoş olurdu. Biz çağrımızı aylar önce yerel kanallardan yapmıştık. Bütün şehirler İstanbul'a gidiyor biz neden yetim şehir olarak kalalım dedik. Ancak bizi çok ciddiye almadılar. Bu tür etkinlikler Ekim ayında yapıldığı için bazı ürünlerin önceden hazırlanması gerekiyor. Çünkü ürünler yaz aylarında çıkıyor. Tonlarca ürün hazırlandı. Fuar etkinliğinde organizasyonun olmaması esnafı etkiledi. İstanbul fuarı için 10 ton mal yapan için bu çok büyük bir külfet. Baktık ki bizi ciddiye alan kurum ve kuruluşlar yok, memleket sahipsiz biz de kendimiz geldik." diye konuştu.

"En azından valimizin, dernek başkanlarımızın ziyaret etmelerini beklerdik"

Tanıtım günlerine katıldığı için pişman olduğunu söyleyen Haşim Doğan, "Yöneticilerimizin ilgisizliği, bize sahip çıkmaması bizi mağdur etti. Normalde Elazığ'ın dört milletvekili olmasına rağmen sadece Gürsel Bey ziyaret etti. Başka milletvekilleri gelme nezaketinde bulunmadılar. Yöneticilerin nezaketsizliği bizi rahatsız etti. En azından valimizin, dernek başkanlarımızın ziyaret etmelerini beklerdik." şeklinde konuştu.

"Belediye başkanlarımız, vakıflarımız, milletvekillerimiz organizasyona sahip çıkmadılar"

Esnaf olarak beklediklerini bulamamaktan yakınan Osman Gübay ise, "Vakıflarımızın desteği olmadı. Milletvekillerinden Gürsel haricinde ziyaret eden olmadı. Havaların bozuk olması, tanıtım günlerinde sona kalmamız, bizden öncekilerle aynı ürünleri satmamız sebebiyle mağduriyet yaşıyoruz. Belediye başkanlarımız, vakıflarımız, milletvekillerimiz organizasyona sahip çıkmadılar. Bunun için sıkıntı çekiyoruz. Hafta sonu daha yoğun olmasını bekliyoruz. Hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın gelmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.