YEREL
Giriş Tarihi : 01-12-2019 08:13   Güncelleme : 01-12-2019 08:13

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’ın Arıcak ilçesinde evi yanan 6 aileye Hükümet tarafından destek geldi. Ayrıca “Elazığ AFAD Yerleşkesinin” yapımı için ön yeterlilik ihalesi yapıldığı açıklandı.

Milletvekili Metin Bulut sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Arıcak’ta evi yanan 6 vatandaşa hükümet tarafından destek istediklerini ve Hükümet tarafından gerekli desteğin yapılacağını duyurdu.

Milletvekili Bulut mesajında şu ifadelere yer verdi; “Arıcak İlçemizin Karakaş Köyünde evleri yanan 6 vatandaşımıza en üst limitten “Acil Yardım” talebinde bulunmuştuk. Talep ettiğimiz yardım 6 vatandaşımız için ayrı ayrı onaylanmıştır. Hükümetimiz her zaman vatandaşımızın yanındadır.”

 “Ayrıca muhtemel bir afet durumunda tüm kurum ve kuruluşların görev alarak afetin profesyonel sistemlerle yönetilebileceği 6400 metrekare alana sahip “Elazığ AFAD Yerleşkesinin” yapımı için ön yeterlilik ihalesi yapıldı. 15-20 güne kadar kesin ihalesi yapılacaktır. Rabbim ilimizi ve ülkemizi her türlü afetten korusun.” İfadelerine yer verdi.