YEREL
Giriş Tarihi : 02-12-2019 23:16   Güncelleme : 02-12-2019 23:16

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Engelli vatandaşların ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal hayata onurlu ve etkin bir şekilde katılmalarının en doğal hakları olduğunu belirtti.

Işıkver,” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli kardeşlerimizi anlayabilmek açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü Engelli kardeşlerimizin gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar hepimizin sorunudur” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Engelli vatandaşların fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için hep birlikte çaba sarf edilmesi gerektiğine dikkat çeken Işıkver,” Engelli vatandaşlarımızın güncel hayat şartlarında yaşadığı sıkıntıları ve zorlukları ancak onlarla empati kurarak anlayabiliriz. Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli bireylerimizin farkına vararak onlarla birlikte yaşadığımızı ve her konuda yardımcı olmamız gerektiğini unutmamız gerekiyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli kardeşlerimizin bu önemli günlerini canı gönülden kutluyorum ve engelsiz yaşam geçirmeleri için herkesi engelli kardeşlerimize destek ve yardımcı olmaya davet ediyorum.” ifadelerinde bulundu.