YEREL
Giriş Tarihi : 03-12-2019 21:35   Güncelleme : 03-12-2019 21:35

Fırat Üniversitesi'n de OSB MYO da Kariyer Günleri düzenlendi.

Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen sosyal girişimcilik, üniversite öğrencilerine kariyer günlerinde anlatıldı. Gençlerin yaşamlarına yön verirken, sosyal girişimcilik ilkesinden nasıl faydalanabilecekleri yaşanmışlıklar ve tecrübelerle paylaşıldı. Fırat Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu’nda kariyer günleri düzenlendi. Amacı, öğrencilerin gelecek yaşamlarında çizecekleri ve benimseyecekleri yöntemleri anlatmak olan kariyer günlerine İletişim ve Danışmanlık Uzmanı Yeşim Gürsoy, Türkiye S2 KO-Pilot Şampiyonu Yasemin Biber Toker katılarak özellikle sosyal girişimcilik üzerine gençleri bilgilendirdiler. Yaşadığı çevredeki toplumsal bir sorunu veya ihtiyacı belirleyerek, bu orunun ortadan kaldırılması veya ihtiyacın giderilmesi için girişimcilik prensiplerini kullanarak kalıcı çözümler üretmek olan sosyal girişimcilik gençlerin geleceklerini planda önemli yapı taşlarından biri olacak.

YILDIZ: KENDİNİZİ YETİŞTİRMENİZ LAZIM

Kariyer günlerinde OSB Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Servet Yıldız, Meslek Yüksek Okullarının artık ara eleman değil; aranan eleman yetiştirdiğini belirterek, kariyer günlerinin önemine değindi. “Mühendis sayılarımız çok arttı yani teknik olarak işe girmek, resmi kurumlara girmek çok zor onun için gayret sarf etmeniz lazım kendinizi yetiştirmeniz lazım, bir takım artılarınızın olması lazım işte bu açıdan Organize Sanayi Meslek Yüksek Okulunda olmanız sizin için çok büyük bir avantaj” diye konuştu.

 YILDIZ: YÖK OSB MESLEK YÜKSEKOKULLARINA ÇOK ÖNEM VERİYOR

Yıldız öte yandan, “YÖK özelikle OSB Meslek Yüksek Okullarına çok önem veriyor YÖK’te yaptığımız toplantılarda da özelikle öğrencilerin sanayi ye gitmesi okullara sıkışmaması işletmelerle içli dışlı olmalarını söyleniyor işte bununla alakalı bizlerde Kariyer Günlerini düzenledik” dedi.