YEREL
Giriş Tarihi : 04-12-2019 15:00   Güncelleme : 04-12-2019 15:00

Karakoçan’da yapımı tamamlanan yeni terminale “Süleyman Karahan Otobüs Terminali” adı verildi. “Karakoçan Belediyesinden İş adamı Süleyman Karahan’a vefa, İstanbul’da İşadamı Süleyman Karahan yatırımcı hayırsever iş adamı genç yaşta hayatını kaybetmişti.

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımda şunları yazdı: Aralık ayı Meclis toplantımızı yaparak, İlçemizde yapımı tamamlanan otobüs terminaline, “SÜLEYMAN KARAHAN OTOBÜS TERMİNALİ” isminin konulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Yüksekokulumuzun yapımı, hastanemize üç oda döşenmesi ve Diyaliz ünitesi alımlarındaki katkılarını unutmayarak, erken yaşta hayatını kaybeden hayırsever işadamımız Süleyman Karahan ismini yaşatma ve İlçelerine hayırda yarışan bu isimleri ölümsüz kılma, onlara sahip çıkma anlamında aldığımız bu kararın hayırlara vesile olmasını temenni eder, Süleyman Abimize tekrardan Allah’tan rahmet dileriz.” diye paylaşımda bulundu.

SÜLEYMAN KARAHAN İstanbul'da Ege Seramik başbayii Karakoçanlı her zaman içinde Karakoçan Sevgisi olan güzel insan Karakoçan'a Yüksekokul yapan iş adamlarımızın arasında her daim Karakoçan için bir şeyler yapmaya çalışan, yoksul çocuklara verdiği burslar yoksullara yaptığın yardımlarla hatırlanan İş adamımız yaklaşık bir yıldan beri yakalandığı Akciğer kanserine yenik düştü 21 Ağustos 2017 tarihinde çok genç yaşta hayatını kaybetmişti.