YEREL
Giriş Tarihi : 09-12-2019 00:06   Güncelleme : 09-12-2019 00:06

Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe kongresinde oy kullanacak delegelerin seçimleri tamamladı. 400 delegenin hazırlandığı delege listesinde CHP il başkanlığı adaylığını erken bir süreçte açıklayan Avukat Bülent Seçkin Düztaş delegelerle ilgili çok ciddi bir iddia ortaya attı.

Seçkin delege seçimlerinde yeterli oyu alamayıp delege seçilemeyen kişilerinde delege listesine yazıldığını iddia etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada il başkan adayı Düztaş,” Bu listede olup yani başka mahalleden seçimde seçilmeyip istemleri dışında yazılan delegelerin dik duruş gösterip bu haksız atamaları kabul etmemelerini bekliyor ve bu çağrıda bulunuyorum. Tarihe kara leke ile geçmeyin, onurlu istifanızla geçin” dedi.

 “KAYBEDEN DELEGE ADAYLARI DELEGE YAPILDI”

Belirli mahallelerde delege adaylarının kaybetmesine rağmen merkez ilçe kongresinde oy kullanması için CHP yönetimi tarafından delege yazıldığını belirten Düztaş,” Değerli CHP Elazığ üyelerimiz ve parti dostlar. Bilindiği gibi bu yıl delegelerin mahallelerde seçimle belirlenmesi yönünde genel merkezin kararı vardı. Bu karar doğrultusunda başlayan secim sürecinde seçime girdiğimiz kırmızı listeler seçime girdiği yerlerde delege bazında % 80 civarında delegeye sahip oldu. Neticeden bu sonuç partililerimizin değişim özlemini göstermekteydi. Ancak delege listeleri açıklandığında bizim karşımızda kaybeden delege adaylarının çeşitli mahallelerde delege yapıldığı ortaya çıktı. Biz bugün delegelerimize ve halkımıza söz verdiğimiz gibi korsan delegelere itiraz ettik. (Eminim yarın bakin size korsan dedi, size hakaret etti diyeceklerdir) Bizim tüm delegelere itiraz ettiğimiz gibi bir yalanın utanmazca servis edildiğini duymaktayız” diye belirtti.

DÜZTAŞ’TAN ‘İSTİFA EDİN’ ÇAĞRISI

 “Hak, hukuk, adalet diyerek korsan delege listesine hukuk çerçevesinde mücadeleye devam edeceğiz” diyen Düztaş açıklamasında şunları aktardı;

 “Halkımız, partililerimiz merak etmesin, bize desteklerini sürdürsünler. Biz demokratik sürecin içinde kalmaya devam edeceğiz ve kimsenin hakkını yedirmeyeceğiz. (Fevzi Çakmak mahallesinde bizim seçim sonucumuza yönlendirme ile itiraz ettirilen üyenin yine bu mahalleye haksız ve başka birinin hakkının yenilerek ödül gibi delege yapıldığını da gözden kaçırdık sanmayın) Hak, hukuk, adalet diyerek korsan delege listesine hukuk çerçevesinde mücadeleye devam edeceğiz. Bu listede olup yani başka mahalleden seçimde seçilmeyip istemleri dışında yazılan delegelerin dik duruş gösterip bu haksız atamaları kabul etmemelerini bekliyor ve bu çağrıda bulunuyorum. Tarihe kara leke ile geçmeyin, onurlu istifanızla geçin derim.”